Bezos: Zagađujuću industriju u budućnosti treba preseliti na Mesec
20.6.2026 12:21 Autor: Redakcija Biznis.rs 8

Osnivač Amazona i svemirske kompanije Blue Origin Džef Bezos (Jeff Bezos), izneo je na konferenciji VivaTech u Parizu viziju prema kojoj bi se zagađujuće industrije u budućnosti preselile na Mesec kako bi se Zemlja sačuvala od negativnih posledica industrijskog razvoja.
Bezos smatra da bi Mesec mogao da postane industrijska i logistička baza za buduća svemirska istraživanja, navodeći da njegova blizina Zemlji i manji energetski zahtevi za transport materijala predstavljaju značajne prednosti.
Prema njegovim rečima, dugoročni cilj je razvoj industrije, računarske infrastrukture i proizvodnje energije u svemiru, dok bi Zemlja ostala pre svega prostor za život i očuvanje prirodnog okruženja.
Bezos je ocenio i da veštačka inteligencija neće dovesti do masovnog gubitka radnih mesta, već bi, zbog rasta potražnje i novih industrija, mogla da izazove čak i nedostatak radne snage.
Kompanija Blue Origin već radi na projektima razvoja svemirske infrastrukture i sarađuje sa NASA na programima povratka ljudi na Mesec i razvoja lunarnih tehnologija.
















MICKA81
20.6.2026 #1 AuthorJes, pa da zagadiš i Mesec… ovaj Bezos je stvarno prolupao…
ZVONČICA
21.6.2026 #2 AuthorKakvo je vreme došlo,možda se i mi preselimo na Mesec
ACA K
20.6.2026 #3 AuthorRazvoj lunarnih tehnologija obecava dosta. Vidim da se sve seli na Mesec .
ŽIZI
20.6.2026 #4 AuthorDžef Bezos mašta o tome da Zemlju pretvori u zonu za stanovanje i laku industriju, dok bi sve fabrike koje truju i zagađuju preselio na Mesec, kako bismo sačuvali sopstvenu planetu.
eza27
21.6.2026 #5 AuthorBezosova ideja o preseljenju zagađujuće industrije na Mesec uklapa se u dugoročn.
MARA
21.6.2026 #6 AuthorDeluje kao naučna fantastika
MARA
22.6.2026 #7 AuthorNa veneru
NENSY
22.6.2026 #8 AuthorPa… joa uvek kao naučna fantastika