Otvara se nova luksemburška fabrika OSCiAl u Novoj Pazovi
29.8.2025 09:07 Autor: Redakcija Biznis.rs 3



Nova Pazova biće uskoro bogatija za još jednu fabriku luksemburškog OSCiAl-a.
Javna prezentacija ovog projekta trajaće do 3. septembra.
Naime, kako se vidi iz Urbanističkog projekta koji je na javnoj prezentaciji, gradnja novog pogona predviđena je na parcelama u neposrednoj blizini postojeće fabrike jednog od vodećih proizvođača grafenskih nanocevi u svetu.
Prvo proizvodno postrojenje u Novoj Pazovi OSCiAl je najavio još 2022. godine, a fabrika je konačno otvorena u oktobru prošle godine, kao investicija vredna 40 miliona evra, piše eKapija.
Za novi pogon, obrađivač urbanističkog projekta (UP) je Urban Project iz Stare Pazove, a odgovorni urbanista Dean D. Karan.
Za planiranu izgradnju proizvodnog kompleksa, a na zahtev investitora, idejno rešenje izradio je Delta inženjering iz Beograda, a geodetske poslove, snimanje i obradu Geo VLS PRO iz Beograda. Ukupna površina katastarskih parcela je 31.559 kvadratnih metara, dok je ukupna neto površina svih objekata je 10.251,05 kvadratna metra.
Proizvodno – poslovni objekat spratnosti P+0 i P+2, gradiće se u dve faze, a parcele na kojima je planirana gradnja nalaze se u okviru Centralne radne zone opštine Stara Pazova.
U pitanju je građevinsko zemljište koje se nalazi u severoistočnom delu katastarske opštine Nova Pazova, uz granicu sa naseljem Stara Pazova i katastarskom opštinom Stara Pazova.
Urbanističkim projektom se predviđa uređenje i izgradnja kompleksa za proizvodni program kompanije OCSiAl Balkan. Planira se izgradnja osnovnog objekta i kompletnih neophodnih pratećih sadržaja: trafo stanice, kotlarnice, portirnice, internih saobraćajnica, platoa i manipulativnih površina.
Objekat će imati 91 parking mesto – 88 za standardne putničke automobile i tri mesta za vozila osoba sa invaliditetom.
Pročitajte još:
Kompanija OSCiAl je partner sa više od 1.500 kompanija širom sveta u regionima, uključujući Evropu, SAD, Južnu Koreju, Kinu, Hong Kong, Kanadu, Meksiko, Brazil, jugoistočnu Aziju, Tajvan, Japan, Indiju.
Anonimni
29.8.2025 #1 AuthorSVE JE TI DOBRO OTVARATI NOVE FABRIKE,A VECINA MESTA NOVE PAZOVE NEMA KANALIZACIJU I TU NIKO NISTA NEURADI,GODINAMA SE CUTI…
SANJA91
2.9.2025 #2 AuthorOtvaranje proizvodnog pogona u Novoj Pazovi predstavlja stranu direktnu investiciju Luksemburga.
Vrtić
7.9.2025 #3 AuthorNadam se da je i vrtić medju pratećim objektima, pošto su nam deca zbijena kao prasad u trenutnim objektima (ne moze se reći vrtići)