nadmetanje zakazano za 11. avgust

Na prodaju 28 poslovnih prostora u javnoj svojini Beograda

NovacSrbija

18.7.2026 14:41 Autor: Redakcija Biznis.rs 19

Na prodaju 28 poslovnih prostora u javnoj svojini Beograda Na prodaju 28 poslovnih prostora u javnoj svojini Beograda
Grad Beograd oglasio je prodaju 28 poslovnih prostora u javnoj svojini. Kako se navodi u oglasnoj dokumentaciji, poslovni prostori nalaze se na katastarskim opštinama... Na prodaju 28 poslovnih prostora u javnoj svojini Beograda

Grad Beograd oglasio je prodaju 28 poslovnih prostora u javnoj svojini. Kako se navodi u oglasnoj dokumentaciji, poslovni prostori nalaze se na katastarskim opštinama Voždovac, Zemun polje, Novi Beograd, Vračar, Savski venac, Mirijevo, Zvezdara, Čukarica i Ovča.

Poslovni prostori su različite kvadrature, a najveći ima 160 m2. Početne cene za ponuđene nepokretnosti kreću se od 18.000 evra do 388.960 evra, piše eKapija.

Navedene nepokretnosti otuđuju se u viđenom stanju bez prava na naknadnu reklamaciju, a razgledanje je moguće svakog dana od 20. jula do 6. avgusta od 10 do 14 časova, navodi se u dokumentaciji.

Prijave za javno nadmetanje se podnose do 7. avgusta u 12 sati. Javno nadmetanje biće održano 11. avgusta u 12 sati.

  • LEKI

    18.7.2026 #1 Author

    Sve vise javnih svojina je na prodaju,pitanje koliko je to zaista korisno

    Reply

  • darmar

    19.7.2026 #2 Author

    Nadmetanje a kupice onaj koji ima vezu

    Reply

  • IVAR

    19.7.2026 #5 Author

    Za grad je ovo win-win situacija: uzeće lepu svotu keša odjednom, a skinuće sa grba održavanje i poreze za 28 objekata. Za privatne investitore i preduzetnike, ovo je klasičan kockarski krug – ako ubodeš dobar lokal koji uz malo ulaganja možeš da izdaš, napravio si posao veka. Ako ne paziš šta potpisuješ, ostaćeš sa zarobljenim parama u prostoru koji nikome ne treba.

    Reply

  • NENSY

    19.7.2026 #6 Author

    Prodaja poslovnih prostora može doprineti boljem iskorišćenju gradske imovine i otvoriti nove mogućnosti za razvoj preduzetništva i lokalnih investicija.

    Reply

  • Slađa96

    19.7.2026 #7 Author

    Biće zanimljivo videti kakvo će biti interesovanje kupaca.

    Reply

  • WanderingSpirit

    19.7.2026 #8 Author

    pozitivno za investitore i aktiviranje državne imovine

    Reply

    • Vanja

      19.7.2026 #9 Author

      Bitno je da je sve javno!

      Reply

  • KIMCHI

    19.7.2026 #10 Author

    Svi znamo da se ovde ne radi o JAVNOJ prodaji

    Reply

  • REA

    19.7.2026 #11 Author

    tržište odlučuje njihovu vrednost — najbolja ponuda dobija ključeve…ili veza.

    Reply

  • DRAGAN20

    19.7.2026 #12 Author

    Upravo tako.

    Reply

  • NATI

    19.7.2026 #13 Author

    Sve se polako javno prodaje

    Reply

  • JANJIĆ

    19.7.2026 #14 Author

    Samo pojedini imaju privilegije

    Reply

  • nina1

    19.7.2026 #15 Author

    Grad prodaje poslovne prostore, ali ostaje pitanje koliko će oni zaista biti dostupni malim preduzetnicima s obzirom na cene i troškove uređenja.

    Reply

  • ŽIZI

    19.7.2026 #16 Author

    ​Rasprodaja gradske imovine se nastavlja… Opet će to kupiti neki „kontroverzni biznismeni“ za smešne pare.

    Reply

  • LAV

    19.7.2026 #17 Author

    Ovo je vazno ispratiti jer moze da bude korisno.

    Reply

  • LARA

    19.7.2026 #18 Author

    Biće zanimljivo videti kakvo će biti interesovanje investitora.

    Reply

  • SUNCICA

    19.7.2026 #19 Author

    Zanimljivo je ovo za znati

    Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.