Predsednik SAD ne odustaje od kineske aplikacije

Tramp: Pronašao sam kupce za Tik Tok

NovacSvet

30.6.2025 09:14 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Tramp: Pronašao sam kupce za Tik Tok Tramp: Pronašao sam kupce za Tik Tok
Američki predsednik Donald Tramp (Donald Trump) izjavio je da je pronašao kupca za aplikaciju TikTok, koju je opisao kao grupu „veoma bogatih ljudi“, čiji... Tramp: Pronašao sam kupce za Tik Tok

Američki predsednik Donald Tramp (Donald Trump) izjavio je da je pronašao kupca za aplikaciju TikTok, koju je opisao kao grupu „veoma bogatih ljudi“, čiji će identitet otkriti za otprilike dve nedelje.

U intervjuu za Fox News u nedelju, Tramp je rekao da bi dogovor koji se trenutno razvija verovatno zahtevao odobrenje Kine da bi mogao da se sprovede, ali je izrazio uverenje da će kineski predsednik Si Đinping to verovatno dozvolit, prenosi Reuters.

Ranije ovog meseca, Tramp je produžio rok do 17. septembra kompaniji ByteDance iz Kine da proda američku imovinu TikToka, iako zakon nalaže da aplikacija mora biti prodata ili ugašena ako ne dođe do značajnog napretka u tom procesu.

Tokom proleća bio je pripreman dogovor kojim bi američko poslovanje TikToka bilo izdvojeno u novu firmu sa sedištem u SAD, u većinskom vlasništvu američkih investitora. Međutim, taj plan je stavljen na čekanje kada je Kina signalizirala da ga neće odobriti, nakon što je Tramp najavio uvođenje visokih tarifa na kinesku robu.

„Imamo kupca za TikTok, usput rečeno. Mislim da će verovatno biti potrebna saglasnost Kine. Verujem da će predsednik Si to verovatno odobriti“, rekao je Tramp.

Zakon iz 2024. godine zahtevao je da TikTok prestane sa radom u SAD do 19. januara ukoliko ByteDance ne završi prodaju američke imovine aplikacije ili ne pokaže značajan napredak ka prodaji. Tramp, koji smatra da mu je TikTok pomogao da stekne podršku među mladim biračima na predsedničkim izborima u novembru, produžio je pomenuti rok za prodaju već tri puta.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.