CWP Europe investirao u solarni krovni sistem kompanije Henkel u Kruševcu
18.8.2025 16:23 Autor: Redakcija Biznis.rs 1



Kompanija CWP Europe uspešno je završila i pustila u rad krovni solarni sistem od šest MWp (megavat-pik, potencijal u idealnim uslovima), u postrojenju Henkel Srbija u Kruševcu.
Projekat je razvijen u partnerstvu sa Resaltom i finansiran od strane UniCredit Banke, a realizovan je po inovativnom ESCO modelu, pri čemu je CWP Europe glavni investitor, piše u zvaničnom saopštenju.
Sada potpuno operativan, sistem će godišnje proizvoditi 6.278 MWh zelene električne energije, pokrivajući 21 odsto ukupne potrošnje energije postrojenja i smanjujući emisiju CO₂ za 5.857 tona godišnje.
Postrojenje je projektovano da obezbedi optimalan rad narednih 15 godina.
„Iako su veliki obnovljivi energetski projekti primarni fokus kompanije CWP Europe, ovaj projekat predstavlja strateški angažman u distribuiranoj proizvodnji, realizovan kako bi se vodeći industrijski partner podržao u unapređenju svojih ciljeva dekarbonizacije i održivosti“, piše u saopštenju.
SUNCE
19.8.2025 #1 AuthorSolarni krovni paneli su super ali su to ogromna ulaganja.