Izgradnja će koštati nešto više od 150 miliona evra

Izgrađeno oko 20 odsto železničke obilaznice oko Niša

BiznisInfrastrukturaInvesticijeSrbija

9.1.2026 12:06 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Izgrađeno oko 20 odsto železničke obilaznice oko Niša Izgrađeno oko 20 odsto železničke obilaznice oko Niša
Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović izjavio je danas da je do sada izgrađeno oko 20 odsto železničke obilaznice oko Niša. Pavlović za lokalnu nišku televiziju... Izgrađeno oko 20 odsto železničke obilaznice oko Niša

Gradonačelnik Niša Dragoslav Pavlović izjavio je danas da je do sada izgrađeno oko 20 odsto železničke obilaznice oko Niša.

Pavlović za lokalnu nišku televiziju kazao da je železnička obilaznica „u globalu završena do 20 procenata, dok je trup pruge izgrađen 40 procenata“. „Očekujemo da će izgradnja biti nastavljena u 2026. godini istim intenzitetom i možda čak i brže nego do sada“, rekao je Pavlović, prenosi Beta.

Izgradnja železničke obilaznice, duge 22,5 kilometara, započela je jula 2024. godine i tada je rečeno da je rok za izgradnju 1.035 dana ili skoro tri godine. Predstavnici opozicije su ukazivali da se na izgradnji obilaznice duži period nije radilo, ali zvanične potvrde o tome nije bilo.

Gradonačelnik Niša se avgusta prošle godine oglasio i kazao da su razlog zastoja razminiranje i nerešeni imovinski odnosi, a gradski većnik Ivan Grmuša je kao razlog zastoja naveo arheološka otkrića na trasi obilaznice.

Izgradnja železničke obilaznice oko Niša koštaće 153,6 miliona evra. Ugovor o izgradnji izgradnju železničke obilaznice potpisala je Infrastruktura železnice Srbije sa firmom „Extra Auto Transport“ iz Vrbasa, kao vodećim članom konzorcijuma, koji čini i kineska kompanija „China Road and Bridge Corporation“.

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je na svečanosti, organizovanoj povodom početka radova, rekao da je Srbija od Evropske unije za izgradnju obilaznice dobila na poklon 35 miliona evra.

Železnička obilaznica oko Niša jedan je od najduže najavljivanih projekata u Nišu.

Izgradnju pruge, koja će omogućiti da vozovi ne prolaze kroz centar grada, građani Niša priželjkuju decenijama, jer trasa sadašnje pruge preseca saobraćajnice u Nišu na 50 mesta.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.