Narodna banka Srbije objavila rezultate

Kratkoročna inflaciona očekivanja finansijskog sektora porasla na 3,9 odsto

BankeSrbija

20.2.2025 13:59 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Kratkoročna inflaciona očekivanja finansijskog sektora porasla na 3,9 odsto Kratkoročna inflaciona očekivanja finansijskog sektora porasla na 3,9 odsto
Narodna banka Srbije (NBS) objavila je da su prema rezultatima januarske ankete agencije Ninamedija, kratkoročna inflaciona očekivanja finansijskog sektora blago su povećana, sa 3,75... Kratkoročna inflaciona očekivanja finansijskog sektora porasla na 3,9 odsto

Narodna banka Srbije (NBS) objavila je da su prema rezultatima januarske ankete agencije Ninamedija, kratkoročna inflaciona očekivanja finansijskog sektora blago su povećana, sa 3,75 odsto u decembru na 3,9 odsto u januaru, uz nastavak kretanja unutar granica cilja centralne banke Srbije od tri plus minus 1,5 odsto.

Očekivanja dobijena na osnovu februarske ankete agencije Blumberg ostala su na nepromenjenom nivou od 3,5 odsto četvrti mesec zaredom. Inflaciona očekivanja predstavnika privrede za godinu dana unapred, prema anketi agencije Ninamedija, zadržana su na nivou od pet odsto, što je prosečna vrednost oko koje su se kretala tokom prethodne godine”, saopštila je Narodna banka Srbije.

Očekivanja finansijskog sektora za dve godine unapred blago su porasla, sa 3,3 odsto u decembru na 3,5 odsto u januaru, pri čemu su nastavila da se kreću oko centralne vrednosti cilja Narodne banke Srbije, dok su očekivanja za tri godine unapred ostala na nepromenjenom nivou od tri odsto.

Srednjoročna inflaciona očekivanja privrede iznose četiri odsto za oba perioda, što predstavlja smanjenje kada je reč o očekivanjima za dve godine unapred (4,9 odsto u decembru), odnosno nepromenjenu vrednost očekivanja za tri godine unapred.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.