nova kreditna linija za građane

NLB Komercijalna banka i EBRD obezbedili 586 miliona dinara za energetski efikasne domove

SrbijaU fokusu

28.5.2025 16:14 Autor: Redakcija Biznis.rs 3

NLB Komercijalna banka i EBRD obezbedili 586 miliona dinara za energetski efikasne domove NLB Komercijalna banka i EBRD obezbedili 586 miliona dinara za energetski efikasne domove
NLB Komercijalna banka je u saradnji sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD) obezbedila novu kreditnu liniju u okviru GEFF programa u iznosu... NLB Komercijalna banka i EBRD obezbedili 586 miliona dinara za energetski efikasne domove

NLB Komercijalna banka je u saradnji sa Evropskom bankom za obnovu i razvoj (EBRD) obezbedila novu kreditnu liniju u okviru GEFF programa u iznosu od 586 miliona dinara, namenjenu prevashodno građanima koji žele da unaprede energetsku efikasnost svojih domova – bilo da je reč o stanovima, kućama ili stambenim zgradama.

Kako se navodi u saopštenju, kreditna linija je deo GEFF programa (Program finansiranja zelene ekonomije), koji kombinuje povoljne kredite sa bespovratnim sredstvima (grantovima) koje osigurava Evropska unija (EU) u iznosu do čak 20 odsto, u zavisnosti od vrste investicije.

Kroz GEFF program, klijenti NLB Komercijalne banke mogu da investiraju u moderne, energetski efikasne tehnologije i rešenja – čime istovremeno smanjuju mesečne račune, povećavaju komfor života i daju doprinos zelenijoj budućnosti.

Više informacija o GEFF programu, uslovima finansiranja i načinu apliciranja, mogu se pronaći na zvaničnoj stranici NLB Komercijalne banke.

EBRD GEFF na Zapadnom Balkanu sufinansiraju Evropska unija kroz Investicioni okvir za Zapadni Balkan, Austrija, Japan, Danska, te Austrija i Švajcarska kroz Partnerstvo sa visokim uticajem na klimatske akcije (HIPCA).

  • ŽIZI

    28.5.2025 #1 Author

    Ekološki domovi na neekološke kamate — održivost ima svoju cenu.

    Odgovori

  • SUNCE

    29.5.2025 #2 Author

    O tome se već dugo priča a nikako da zaživi.Svakako je dobra ideja i mnogostruko je korisno.

    Odgovori

  • SHALIMAR

    29.5.2025 #3 Author

    Sjajna zamisao,samo da zazivi…

    Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.