Uvođenje novih destinacija od letnje sezone, ali i kasnije

Nove avionske linije iz Beograda

SrbijaSvetTurizam

6.4.2026 14:28 Autor: Redakcija Biznis.rs 8

Nove avionske linije iz Beograda Nove avionske linije iz Beograda
Letnja sezona na beogradskom aerodromu „Nikola Tesla“ donosi proširenje mreže destinacija i jačanje povezanosti Srbije sa Evropom i svetom. Jedna od ključnih novina ove... Nove avionske linije iz Beograda

Letnja sezona na beogradskom aerodromu „Nikola Tesla“ donosi proširenje mreže destinacija i jačanje povezanosti Srbije sa Evropom i svetom.

Jedna od ključnih novina ove sezone je ponovno uspostavljanje direktnih letova za Toronto u maju, čime se Beograd, nakon višegodišnje pauze, ponovo direktno povezuje ovim gradom u Kanadi.

To je važan iskorak za dalji razvoj interkontinenalnog saobraćaja i pozicioniranje Beograda kao rastućeg regionalnog čvorišta, ističe se u zvaničnom saopštenju.

Uvedeno je ukupno osam novih evropskih i regionalnih linija, među kojima su Santorini (Grčka), Riga (Letonija), Baku (Azerbejdžan), Nižnji Novgorod (Rusija), Keln (Nemačka), Piza (Italija), Brač (Hrvatska) i Sevilja (Španija).

Istovremeno, povećan je broj nedeljnih letova ka postojećim letnjim destinacijama kao što su Algero (Sardinija, Italija), Palermo (Sicijlija, Italija), Hanja (Krit, Grčka) i Alikante (Španija).

Već su potvrđeni planovi da se krajem godine uvedu i direktni letovi za Tenerife (Španija) i Tromzo (Norveška).

„Letnji red letenja donosi jednu od najdinamičnijih sezona do sada. Od osam novih linija do povratka direktnog leta za Toronto, koji predstavlja važnu prekretnicu u jačanju prekookeanskog saobraćaja. Uz veliki broj avio-kompanija i rekordnu ponudu destinacija, nastavljamo da razvijamo Beograd kao regionalno čvorište“, izjavio je Šivoan Rem, generalni direktor kompanije Belgrade Airport.

  • SENSEI

    6.4.2026 #1 Author

    Aviotransport se sve više i više širi. Uskoro će biti mali naš aeredrom

    Odgovori

  • NATI

    6.4.2026 #2 Author

    Svaka destinacija je prelepa samo da i cene karata budu pristupacne

    Odgovori

  • DUCA

    6.4.2026 #3 Author

    Uvođenje osam novih linija od letnje sezone za aerodrom Nikola Tesla je veliki uspeh.

    Odgovori

  • WanderingSpirit

    7.4.2026 #4 Author

    konačno nešto što deluje kao pravi napredak

    Odgovori

  • MAJA

    7.4.2026 #5 Author

    Odlicno stalno se uvode kove linije inponoljsava kvalitet usliuge,sto je za svaku pohvalu

    Odgovori

  • Dux011

    7.4.2026 #6 Author

    Dobre su to lokacije, fino.

    Odgovori

  • Dragana

    12.4.2026 #7 Author

    Beograd se sve bolje povezuje sa svetom.

    Odgovori

  • Alex

    22.4.2026 #8 Author

    To su uvek dobre vesti

    Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.