Od 1. aprila putarina za teške kamione na obilaznici oko Beograda
11.2.2026 14:34 Autor: Redakcija Biznis.rs 5

Od 1. aprila će se na obilaznici oko Beograda naplaćivati putarina, ali samo za teške kamione, najavila je danas ministarka građevinarstva, saobraćaja i infrastrukture Srbije Aleksandra Sofronijević.
Sofronijević je rekla za RTS da je to odlučila Vlada Srbije i da će to biti „pilot-projekat“ koji će se odnositi samo na teške kamione – sa četiri i više osovina, četvrte kategorije.
Objasnila da će se putarina naplaćivati na 39 kilometara obilaznice oko Beograda.
Planira se da se naplata proširi i na delove auto-puteva koji do sada nisu obuhvaćeni naplatom, kao i na magistralne i regionalne puteve, jer teški kamioni najviše opterećuju puteve.
















bajroslastičar
11.2.2026 #1 AuthorSvaka čast na tome da se nađe rješenje za sve
nina
11.2.2026 #2 AuthorOvo deluje kao skroz logična odluka, obzirom da će se ovim pomoći u održavanju infrastrukture puteva.
STEPA
12.2.2026 #3 AuthorPa to je možda i realno da se uradi.
STEPA
12.2.2026 #4 AuthorOni najviše uništavaju puteve
Andjela
12.2.2026 #5 AuthorMislim da je ovo okej,s obzirom koliko zapravo opterećuju puteve i prave ulegnuća i neravnine.