Jednostavnije i brže izvršavanje obaveza

Pogodnosti na ePorezima za poreske obveznike koji se ne registruju u APR

SrbijaU fokusu

9.4.2026 14:01 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Pogodnosti na ePorezima za poreske obveznike koji se ne registruju u APR Pogodnosti na ePorezima za poreske obveznike koji se ne registruju u APR
Poreska uprava Srbije saopštila je danas da poreskim obveznicima koji se ne registruju u Agenciji za privredne registre na portalu Poreske uprave (ePorezi) omogućeno... Pogodnosti na ePorezima za poreske obveznike koji se ne registruju u APR

Poreska uprava Srbije saopštila je danas da poreskim obveznicima koji se ne registruju u Agenciji za privredne registre na portalu Poreske uprave (ePorezi) omogućeno elektronsko podnošenje registracionih prijava za dodelu PIB, kao i za promenu podataka i brisanje poreskih obveznika.

Kako je precizirano, ova usluga odnosi se na državne organe i organizacije, sindikate, obrazovne ustanove, verske organizacije, fondove, advokate, javne beležnike i nerezidentna fizička i pravna lica.

Na internet stranici Poreske uprave, u delu Pravna lica, Preduzetnici, Fizička lica, Nerezidenti/Korisnička uputstva kao i u delu ePorezi/Uputstva i obrasci dostupno je Korisničko uputstvo za podnošenje prijava za registraciju (dodelu PIB), promenu podataka o registraciji i brisanje poreskih obveznika koji se ne registruju u Agenciji za privredne registre u kome je detaljno opisan postupak podnošenja registracionih prijava.

Poreska uprava je pozivala poreske obveznike da koriste njene elektronske usluge, jer omogućavaju jednostavnije, brže i efikasnije izvršavanje poreskih obaveza.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.