najviše gostiju iz rusije

RZS: U Srbiji u aprilu 8,6 odsto više turista nego u isto vreme 2025.

BiznisSrbijaTurizam

30.5.2026 14:29 Autor: Redakcija Biznis.rs 16

RZS: U Srbiji u aprilu 8,6 odsto više turista nego u isto vreme 2025. RZS: U Srbiji u aprilu 8,6 odsto više turista nego u isto vreme 2025.
U Srbiji je u aprilu ove godine registrovano 368.450 turista, što je 8,6 odsto više nego u isto vreme 2025, a registrovano je 948.944... RZS: U Srbiji u aprilu 8,6 odsto više turista nego u isto vreme 2025.

U Srbiji je u aprilu ove godine registrovano 368.450 turista, što je 8,6 odsto više nego u isto vreme 2025, a registrovano je 948.944 noćenja, odnosno 3,8 odsto više nego u aprilu 2025. godine, saopštio je Republički zavod za statistiku (RZS).

Broj stranih gostiju (180.320) bio je dva odsto veći nego u aprilu 2025, dok je domaćih turista bilo 188.130, odnosno 15,7 odsto više nego u isto vreme prošle godine.

Domaći turisti su u aprilu ostvarili ukupno 474.194 noćenja ili 8,2 odsto više nego u isto vreme 2025, a broj noćenja stranih turista (474.750) bio je manji za 0,2 odsto nego u aprilu 2025.

Najposećenije banje u aprilu bile su Vrnjačka Banja, Banja Vrdnik, Sokobanja, Banja Palić i Bukovička Banja, a od planinskih centara Zlatibor, Kopaonik, Fruška gora, Divčibare i Tara.

Najviše stranih turista bilo je iz Rusije (19.280), a slede turisti iz Bosne i Hercegovine i Turske, objavio je RZS.

  • MICKA81

    30.5.2026 #1 Author

    Dal i ove Ruse što sada žive ovde smatrate za turiste?

    Reply

  • Elly

    30.5.2026 #3 Author

    Turisti uglavnom dolaze najvise u aprilu, tokom leta i zimskih praznika. Lepo je da ih je svake godine sve vise.

    Reply

  • LEKI

    30.5.2026 #4 Author

    Srbija postaje sve aktrativninja destinacija,ima sta i da ponudi

    Reply

  • NATI

    30.5.2026 #5 Author

    Neka je sto vise turista za sve je to dobro

    Reply

  • Emilija

    30.5.2026 #6 Author

    Lepo
    Bas.lepo

    Reply

  • LARA

    31.5.2026 #7 Author

    To je logično, prošle godine u to vreme situacija u državi je bila napeta i svi su izbegavali da dolaze.

    Reply

  • WanderingSpirit

    31.5.2026 #8 Author

    Neka se samo tako i nastavi

    Reply

  • JELENA1974

    31.5.2026 #9 Author

    Ovo je lepa vest u doba kada globalni problem pogađa turizam.

    Reply

  • Jovica

    31.5.2026 #10 Author

    Nee. Samo Arape što voze gradski

    Reply

  • Emilija

    31.5.2026 #11 Author

    Ne znam ni ovi migranti kako se vode.

    Reply

  • MARA

    31.5.2026 #12 Author

    Kada je sve jeftino sto da ne dodju malo da vide

    Reply

  • MASLACAK

    31.5.2026 #13 Author

    Čini se da bi turistička ponuda ove zemlje mogla da se podigne na viši nivo pa bi svake godine mogao da se očekuje rast.

    Reply

  • Alex

    2.6.2026 #14 Author

    Što više turists, bolje je za nas

    Reply

  • DUCA

    7.6.2026 #15 Author

    Srbija je uvek bila atraktuvna destinacija.

    Reply

  • DUCA

    7.6.2026 #16 Author

    Srbija je uvek bila atraktivna destinacija.

    Reply

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.