U novom planu nabavki za EXPO električni autobusi i „konsultanti za obaranje Ginisovih rekorda“
18.11.2025 11:35 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Preduzeće EXPO 2027 Beograd planira da do kraja godine ima ukupno pet nabavki, među kojima su i nabavka električnih autobusa za potrebe transporta putnika na EXPO lokaciji, ali i konsultantske usluge za, kako se navodi, „obaranje Ginisovih rekorda tokom izložbe EXPO 2027“.
To se navodi u izmenama Plana nabavki preduzeća EXPO 2027 usvojenog 3. novembra, prenosi Beta pozivajući se na pisanje N1.
U prethodnoj verziji Plana nabavki preduzeća EXPO 2027 usvojenog 3. oktobra, za poslednje tromesečje ove godine bila je planirana samo jedna nabavka. Reč je o uslugama održavanja instalacija i opreme u objektu EXPO 2027 Playground, na period od dve godine. Procenjena vrednost te nabavke bila je četiri miliona dinara.
Mesec dana kasnije, 3. novembra, to preduzeće je usvojilo izmene Plana nabavki EXPO 2027. U njemu se, osim usluge održavanja u objektu Playground čija je procenjena vrednost ostala ista, navode još četiri nabavke planirane za poslednji kvartal ove godine.
Jedna od njih je nabavka električnih autobusa za potrebe transporta putnika na EXPO lokaciji. Za tu nabavku procenjena vrednost nije navedena, ali s obzirom da preduzeće najavljuje javni poziv za podnošenje ponuda, pozivajući se na član 17, kako se pretpostavlja Uredbe o pravilima postupka nabavke dobara, usluga ili radova potrebnih za realizaciju međunarodne specijalizovane izložbe EXPO Belgrade 2027, jasno je da je reč o nabavci čija je „procenjena vrednost 12.000.001 dinar i viša“.
Ostale nabavke planirane do kraja godine imaju navedenu procenjenu vrednost i sve su znatno manje od 12 miliona dinara.
Među njima je i nabavka pod nazivom: „Konsultantske usluge za obaranje Ginisovih rekorda tokom izložbe EXPO 2027“, čija vrednost je procenjena na 1,3 miliona dinara. Plan je da preduzeće za tog konsultanta uputi poziv „jednom ili većem broju privrednih subjekata“ po članu 15.
Pročitajte još:
Na spisku nabavki je i usluga osiguranja zaposlenih, vredna milion dinara. Plan je da se poziv uputi na adrese „najmanje tri privredna subjekta“, po članu 16.
Takođe, plan je da se sprovede i nabavka usluge eksterne revizije godišnjih finansijskih izveštaja, procenjene vrednosti 1,8 milion dinara. Poziv će biti upućen „jednom ili većem broju privrednih subjekata“ (po članu 15).















Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.