saradnja sa partnerom Dongfeng Motor

Stellantis planira proizvodnju Peugeot automobila u Kini

AutomobiliSvet

25.4.2026 13:48 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Stellantis planira proizvodnju Peugeot automobila u Kini Stellantis planira proizvodnju Peugeot automobila u Kini
Stellantis planira da počne proizvodnju automobila u Kini sa brendom Peugeot u saradnji sa Dongfeng Motorom, oživljavajući partnerstvo koje je proteklih godina bilo problematično,... Stellantis planira proizvodnju Peugeot automobila u Kini

Stellantis planira da počne proizvodnju automobila u Kini sa brendom Peugeot u saradnji sa Dongfeng Motorom, oživljavajući partnerstvo koje je proteklih godina bilo problematično, dok proizvođač automobila sa sedištem u Amsterdamu nastavlja sa dubinskim preuređenjem poslovanja.

Peugeot predstavlja dva nova konceptna automobila na salonu automobila u Pekingu, pre nove linije velikih sedana i sportskih terenskih vozila kao deo međunarodnog plana rasta brenda, saopštio je Stellantis u petak. Vozila će proizvoditi Dongfeng u svojoj fabrici u Vuhanu za kinesko tržište, saopštio je Stellantis, potvrđujući raniji izveštaj Bloomberga.

Peugeot smatra Kinu ključnom za svoju strategiju u budućnosti, rekao je u saopštenju izvršni direktor brenda Alen Favej.

Ova objava označava oštru promenu u strategiji za Peugeot, koji se ranije povukao iz Kine. Brend se i dalje pokušava oporaviti od problema sa kvalitetom koji su narušili njegov imidž u Evropi i izazvali strmi pad tržišnog udela. Grupa će takođe izvoziti vozila proizvedena u Kini na Peugeot-ova prekomorska tržišta, navodi se u saopštenju.

Bloomberg je ranije ovog meseca izvestio da je Stellantis u pregovorima o oživljavanju partnerstva sa Dongfengom koje bi uključivalo zajedničku proizvodnju automobila u Evropi i Kini. Razgovori su se fokusirali na davanje Dongfengu pristupa nedovoljno iskorišćenim Stellantisovim fabrikama u Evropi, pri čemu bi Dongfeng zauzvrat proizvodio automobile odabranih Stellantisovih brendova u Kini, rekli su tada izvori upoznati sa situacijom.

Peugeot je jedan od četiri brenda, pored Fiata, Rama i Jeep-a, koje Stellantis smatra ključnim, a kompanija fokusira svoja ulaganja na te brendove, objavio je Reuters ranije u petak, pozivajući se na izvore upoznate sa tim pitanjem.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.