Usled rasta troškova sirovina i energije

BASF najavio poskupljenje svojih proizvoda za 30 odsto

BiznisFirme u fokusu

18.3.2026 12:32 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

BASF najavio poskupljenje svojih proizvoda za 30 odsto BASF najavio poskupljenje svojih proizvoda za 30 odsto
Nemačka hemijska kompanija BASF najavila je povećanje cena svojih proizvoda u Evropi za 30 procenata, zbog rasta troškova sirovina, energije i logistike. Poskupljenja se... BASF najavio poskupljenje svojih proizvoda za 30 odsto

Nemačka hemijska kompanija BASF najavila je povećanje cena svojih proizvoda u Evropi za 30 procenata, zbog rasta troškova sirovina, energije i logistike.

Poskupljenja se odnose na proizvode za kućnu negu, industrijsko i institucionalno čišćenje, kao i na industrijske formulacije. Za neke proizvode cene će porasti i više od 30 odsto, prenosi Reuters.

Kompanija navodi da je odluka doneta zbog velike nestabilnosti u cenama i dostupnosti ključnih sirovina, kao i zbog rasta troškova transporta, pakovanja i energije. Nove cene stupaju na snagu odmah ili čim to ugovori dozvole.

Prošle nedelje nemačko udruženje hemijske industrije VCI upozorilo je da bi rat u Iranu i zatvaranje Ormuskog moreuza mogli izazvati ozbiljne poremećaje i dodatno opteretiti sektor.

Još ranije, BASF je najavio dodatne mere štednje i upozorio da bi operativna dobit ove godine mogla stagnirati ili porasti samo blago zbog nepovoljnih tržišnih uslova.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.