Energoprojekt završio nedelju na nepromenjenom nivou

Slab promet i pad Belex15 indeksa

Biznis

24.11.2025 08:59 Autor: Redakcija Biznis.rs 1

Slab promet i pad Belex15 indeksa Slab promet i pad Belex15 indeksa
I protekle sedmice je nastavljen trend izuzetno slabih prometa uz blagi pad indeksa. Ukupna realizacija u trgovanju iznosila je 88,5 miliona dinara (0,8 miliona evra),... Slab promet i pad Belex15 indeksa

I protekle sedmice je nastavljen trend izuzetno slabih prometa uz blagi pad indeksa. Ukupna realizacija u trgovanju iznosila je 88,5 miliona dinara (0,8 miliona evra), a indeks Belex15 oslabio je za 0,2 odsto na 1.228,5 poena.

Najprometnija akcija bilo je beogradsko Dunav osiguranje (DNOS) koje je osciliralo u uskom cenovnom rasponu 1.640-1.665 dinara. Akcije najvećeg domaćeg osiguranja oslabile su nepunih jedan odsto na 1.641 dinar uz promet od 8,2 miliona dinara, piše Momentum Securities.

Aerodrom „Nikola Tesla“ (AERO) zabeležio je promet od 2,2 miliona dinara po već ustaljenoj ceni od 2.200 dinara. Akcije ove kompanije od početka godine beleže rast od 10,3 odsto, dok su od početka ulaska aerodroma u konsesiju 2019. godine u plusu oko 57 odsto, prilagođene za isplaćenu vanrednu dividendu na početku postupka koncesije.

Metalac (MTLC) je neznatno oslabio na 2.150 dinara uz promet od 1,8 miliona dinara, dok se građevinar Energoprojekt holding (ENHL) uz gotovo identičan promet zadržao na ceni od 483 dinara. Akcije ove kompanije najveći deo trgovanja zebeležile su na nivou od 506 dinara, da bi nakon korekcije nedelju završile na nepromenjenom nivou od 483 dinara.

  • SUNCE

    24.11.2025 #1 Author

    To sustvarno tri izuzetne kompanije sa odličnim poslovanjem tako da su ove male promene verovatno i privremene.

    Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.