MNL Contractor iz Podgorice može da se pohvali odličnim rezultatima

Profesionalizam na prvom mestu

Firme u fokusuRegion

21.4.2024 10:57 Autor: Mirjana Vasić Adžić 10

Profesionalizam na prvom mestu Profesionalizam na prvom mestu
Nakon što je prvo bio nadzorni organ na nekoliko manjih objekata na primorju, Velibor Pavićević je rešio da se oproba u preduzetničkim vodama. Osnovao... Profesionalizam na prvom mestu

Nakon što je prvo bio nadzorni organ na nekoliko manjih objekata na primorju, Velibor Pavićević je rešio da se oproba u preduzetničkim vodama. Osnovao je 2020. godine firmu MNL Contractor i od tada beleži odlične rezultate.

„Najviše radimo poslove koji se tiču moleraja, a zastakljivanje kada smo u obavezi i kada uzimamo poslove po principu ‘ključ u ruke’. Ono što je trenutno najzastupljenije uz moleraj su keramika i gips, a dosta smo angažovani i da radimo izolaciju. Naši klijenti su Nivel, Ventura, Bemax, održavamo Deltu, dakle u pitanju su sve jake firme”, priča Velibor Pavićević, vlasnik firme MNL Contractor.

Inflacija je učinila svoje. Porast vrednosti energenata odrazio se na skok cena svih vrsta materijala, što je posledično uticalo i na cene usluga. Prema rečima našeg sagovornika, jedina poteškoća sa kojom se trenutno suočavaju u poslovanju je što su njihove usluge morale da budu skuplje. Klijenti su različito reagovali na tu promenu.

„Neko se buni, a neko to prihvati, jer je upoznat sa situacijom na tržištu. Onaj ko nije obavešten, njemu se sve čini skupo. Bez obzira na to, posla ne manjka”, konstatuje Pavićević.

U vreme kada je pronalazak kvalifikovane radne snage postao veliki izazov, naš sagovornik komentariše da nema problem da nađe ljude i organizuje posao onako kako zamisli i da u tom segmentu nema poteškoća.

„Iskreno da vam kažem, što se tiče moleraja u Crnoj Gori nam niko ne može parirati. Smatram da smo među tri jače firme što se tog dela posla tiče”, ističe.

Za vreme pandemije su radili punom parom. Prethodna godina za poslovanje MNL Contractora bila je odlična, a Pavićević će biti izuzetno zadovoljan ako takva bude i 2024. godina.

U budućnosti vidi MNL Contractor kao firmu koja raste i razvija se na tržištu Crne Gore.

„Naravno, svako ko ima firmu treba da razmišlja o mogućnostima širenja i to prema mogućnostima. Ne treba se ni zaletati. Planiramo da u naše poslovanje uključimo rad košuljice, malterisanje”, priča.

Pavićević je u svom dosadašnjem preduzetničkom poslovanju ponosan na činjenicu da posao obavlja na korektan i pošten način, uz maksimalno poštovanje rokova.

„Mislim da ko god je poslovao sa nama nije bio razočaran, profesionalno ophođenje prema poslu je na prvom mestu”, kaže za kraj Velibor Pavićević.

U nastavku pogledajte rangiranje najuspešnijih crnogorskih mikro preduzeća u delatnosi bojenja i zastakljivanja, uz napomenu da su za rang-listu kvalifikovane samo one firme koje su poslovale pozitivno na kraju godine, te koje nisu bile prezaudžene (5 x EBITDA). Podatke nam je ustupila bonitetna kuća CompanyWall.

Najuspešnija crnogorska mikro preduzeća u delatnosti bojenja i zastakljivanja
PozicijaIme preduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
1.KORITA SIG487.65886.734
2.ELITE DEKOR STYLE260.84977.453
3.MNL CONTRACTOR416.16352.785
4.STOJANOVIC PLUS220.06037.227
5.MONTENEGRO OPREMA91.47030.906
6.SCKLOMONT917.48429.147
7.D&R-MONT94.16323.988
8.HOME DECORATION DOO112.55410.952
9.SRDOC16.9339.813
10.BUNJAŠTUKO86.3129.056
11.KRISTAL ART27.3696.547
12.NED-MONTE73.6475.135
13.FU & SPES DOO85.9965.070
14.PROGRES MONT RADULOVIC206.6574.955
15.DHM ART DOO16.9701.655
16.X DESIGN34.2351.059
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u evrima
  • LENA

    21.4.2024 #1 Author

    Firma MNL Contractor iz Podgorice se može pohvaliti odličnim rezultatima u delatnosti bojenja i zastakljivanja, što je potvrđeno i rangiranjem među najuspešnijim mikro preduzećima u Crnoj Gori.

    Odgovori

  • AJA

    21.4.2024 #2 Author

    Bravo za navedenu firmu, cestitam !!!!

    Odgovori

  • HANA

    21.4.2024 #3 Author

    Bravo, tako se radi.
    Svaka čast.

    Odgovori

  • BLIZANAC

    21.4.2024 #4 Author

    Profesionalnost i jeste najpotrebnija

    Odgovori

  • SHALIMAR

    21.4.2024 #5 Author

    Retko dobra i uspesna firma u CG,za svaku preporuku!

    Odgovori

  • VALERIJA

    21.4.2024 #6 Author

    Zaista korisna vest.

    Odgovori

  • MASVIDAL

    21.4.2024 #7 Author

    Svaka preporuka

    Odgovori

  • SLAVICA

    21.4.2024 #8 Author

    Odlicno

    Odgovori

  • JEKSICA25

    28.4.2024 #9 Author

    Super

    Odgovori

  • Nata

    22.5.2024 #10 Author

    Divno

    Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Biznis.rs newsletter

Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

Loading...