Raspisan tender za konsultante za izradu plana

Elektrodistribucija Srbije pred restrukturiranjem

PoslovanjeSrbija

30.10.2025 08:11 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Elektrodistribucija Srbije pred restrukturiranjem Elektrodistribucija Srbije pred restrukturiranjem
Elektrodistribucija Srbije doo Beograd (EDS) namerava da realizuje sveobuhvatan proces restrukturiranja kako bi, kako navode, unapredila svoju finansijsku stabilnost, operativnu efikasnost i mogućnosti investicionog... Elektrodistribucija Srbije pred restrukturiranjem

Elektrodistribucija Srbije doo Beograd (EDS) namerava da realizuje sveobuhvatan proces restrukturiranja kako bi, kako navode, unapredila svoju finansijsku stabilnost, operativnu efikasnost i mogućnosti investicionog planiranja.

EDS je raspisala otvoreni postupak za izradu plana restrukturiranja. Tender obuhvata dve faze, izradu detaljnog plana sa operativnim modelom i finansijskim rešenjima, kao i implementaciju preporuka za održivo poslovanje, prenosi eKapija.

Ova inicijativa je, kako piše u tenderskoj dokumetaciji, u skladu sa stand-by aranžmanom Republike Srbije i Međunarodnog monetarnog fonda (MMF).

Tokom prve faze, konsultant će analizirati postojeće poslovanje EDS-a, uključujući finansijsko stanje, ključne poslovne procese, upravljačku strukturu i IT sisteme. Na osnovu toga, razvijaće se ciljani model poslovanja i predlog finansijskog restrukturiranja, uključujući scenarije i stres testove za ocenu otpornosti kompanije na moguće izazove.

U drugoj fazi, fokus će biti na implementaciji preporuka i TO-BE modela, uključujući koordinaciju sa internim timovima, praćenje napretka, procenu efikasnosti promena i podršku obukama zaposlenih. Poseban značaj biće posvećen i digitalizaciji, optimizaciji poslovnih procesa i unapređenju korisničkog servisa.

Ponuđači moraju obezbediti tim od najmanje sedam stručnjaka sa iskustvom u finansijskom restrukturiranju, strateškom planiranju, regulatornoj usaglašenosti i unapređenju operativne efikasnosti u energetskom sektoru.

Rok za prijavu zainteresovanih ponuđača je 28. novembar.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.