Krenuo prvi voz na novoj pruzi od Budimpešte do Beograda
27.2.2026 12:54 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Nekoliko minuta posle ponoći krenuo je prvi teretni voz kompanije MAV Rail Tours na novoj pruzi Budimpešta-Beograd, potvrdio je u objavi na svom Facebook profilu Žolt Heđi, generalni direktor mađarskih želežnica (MAV grupa).
„Svakodnevnim teretnim saobraćajem testiramo obnovljenu prugu broj 150 u realnim uslovima, pre nego što se putnički saobraćaj vrati na nju“, napisao je Žolt Heđi, prenosi Beta pozivajući se na RTS.
Naveo je da su sva merenja i testovi pokazali da pruga ispunjava sve infrastrukturne i bezbednosne uslove za saobraćaj teretnih vozova.
Kako je naglasio, renoviranje pruge 150 je najveća železnička investicija u Mađarskoj poslednjih godina.
„Umesto stare, jednokolosečne pruge koja je bila u lošem stanju, izgrađena je dvokolosečna pruga za brzine do 160 kilometara na čas sa najmodernijim objektima za putnike“, naveo je Heđi.
Pročitajte još:
Generalni direktor MAV grupe pozvao je građane na oprez i poštovanje propisa prilikom prilaska pruzi jer železničkog saobraćaja dugo nije bilo na tom pravcu.















Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.