Planirani i poslovni prostor, kongresni i spa centar

Na prostoru EXPO-a gradiće se hotel sa 378 soba i apartmana

InvesticijeNekretnineSrbijaTurizam

8.7.2025 17:02 Autor: Aleksandra Kekić 0

Na prostoru EXPO-a gradiće se hotel sa 378 soba i apartmana Na prostoru EXPO-a gradiće se hotel sa 378 soba i apartmana
Euro KB Rent iz Beograda gradiće na prostoru EXPO-a u Surčinu hotel sa 378 soba i apartmana, a tim povodom Ministarstvu za zaštitu životne... Na prostoru EXPO-a gradiće se hotel sa 378 soba i apartmana

Euro KB Rent iz Beograda gradiće na prostoru EXPO-a u Surčinu hotel sa 378 soba i apartmana, a tim povodom Ministarstvu za zaštitu životne sredine podnet je Zahtev za odlučivanje o potrebi procene uticaja na životnu sredinu.

Ukupna bruto površina objekta (podzemna i nadzemne etaže) iznosi 37.062,75 kvadratnih metara, a spratnost Po+Pr+7 – projektovan je jedan podzemni nivo i sedam nadzemnih, sa dve galerije.

Na nivou prizemlja predviđeni su: ulazni hol sa recepcijom i pratećim prostorima, hotelski restoran, lobi sa aperitiv barom, manji prodajni prostor u funkciji hotela i multifunkcionalni prostor sa bibliotekom. Zbog veličine objekta, projektovana su četiri ulaza na nivou prizemlja (tri za posetioce i jedan za zaposlene), i dva na nivou podruma. Na nivou prizemlja, osim glavnog, paradnog ulaza u objekat hotela na severozapadnoj fasadi objekta, projektovan je na istoj strani i ulaz 2, za nezavisan pristup spa centru, potom na jugoistočnoj strani objekta ulaz 3, i pored njega ulaz 4 za zaposlene.

Smeštajni blok – sobe i apartmani, predviđen je na višim etažama objekta. U ponudi će biti: soba standard (331), soba luks (sedam), soba za slabopokretne (12), apartman sa dve sobe (27) i predsednički apartman (jedan).

Кongresni centar biće smešten na prvom spartu i to: velika kongresna/banket sala površine 1.475 kvadrata, tri konferencijske sale površine 80-110 kvadrata i četiri sale za sastanke, sa zajedničkim prostranim foajeom i pratećim prostorima.

Hotel će imati i spa centar sa zatvorenim bazenom na nivou prizemlja i galerije prizemlja, i to: garderobe, zatvoren bazen dimenzija 12 sa 25 metara, blok sa saunama i zonom za relaksaciju, teretana, masažni kabineti i centar lepote.

Predviđena su i dva poslovna prostora za izdavanje kompatibilnim namenama (turističke agencije, iznajmljivanje vozila i slično).

EURO KB RENT DOO BEOGRAD-VOZDOVAC

LJUBE ČUPE 5, 11010, Beograd (Voždovac), Srbija

Poslovni prihodi (EUR):
28.978.275,93 (2024)
Broj zaposlenih:
10 (2024)

Podzemna garaža namenjena je za 84 vozila. Na nivou podruma predviđene su dve rampe, i to jedna kolska rampa za ulaz/izlaz iz garaže, i druga kolsko-pešačka rampa, za ulaz/izlaz iz garaže, snabdevanje i evakuaciju.

Tehničko-servisni blok (većim delom na nivou poduma) deli se na: servisni deo hotela (garderobe zaposlenih, kuhinja sa magacinima, ostave, hotelske opreme i mobilijara, perionica rublja za goste) i tehnički blok namenjen smeštaju instalaterske opreme (podstanica, trafo stanica, prostorija za vodomere, bojlere, sprinkler podstanica sa rezervoarom, mašinska sala).

Od dva kolska ulaza/izlaza na parcelu, jedan je iz Ulice Nova 4, a drugi iz Ulice Nova 6. U okviru parcele projektovana je interna dvosmerna saobraćajnica oko celog objekta, u režimu kružnog kretanja. Ispred glavnog ulaza u hotel formiran je kružni tok sa mogućnošću kratkotrajnog zadržavanja vozila. Predviđena su tri pešačka pristupa parceli, jedan centralni, ispred glavnog ulaza u hotel, i još dva manja bočna.

Slobodne površine na parceli podeljene su na saobraćajnice, otvoren parking prostor (122 mesta), popločane staze i platoe, nadstrešnice i ozelenjene površine. Ozelenjene površine planirane su kao parkovske, sa akcentom na reprezentativnosti i u smislu oblikovanja i u smislu izbora sadnica.

Gradiće se u celini E2 na parceli površine 19.443 metara kvadratnih. Ona je, pored hotela, dopunjena objektima vaspitno obrazovnih ustanova – kombinovanom dečijom ustanovom i osnovnom školom, neophodnim po transformaciji smeštajnih kapaciteta u stambeni kompleks, nakon održavanja međunarodne specijalizovane izložbe Expo 2027.

Za izradu zahteva bio je zadužen ECOlogica URBO iz Kragujevca. Materijal je moguće pogledati u prostorijama Ministarstva za zaštitu životne sredine, kao i na njihovom sajtu.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.