Vlasnik firme Spa Lux M o građenju uspeha u poslu izdavanja apartmana

Najbolja reklama je preporuka

Firme u fokusuSrbija

14.12.2023 10:46 Autor: Milica Vojtek 3

Najbolja reklama je preporuka Najbolja reklama je preporuka
Tržište nekretnina poslednjih godina donekle je promenjeno i zbog sve popularnijeg trenda iznajmljivanja privatnog smeštaja na dnevnom nivou, popularnog „stan na dan“ zakupa. Hiljade... Najbolja reklama je preporuka

Tržište nekretnina poslednjih godina donekle je promenjeno i zbog sve popularnijeg trenda iznajmljivanja privatnog smeštaja na dnevnom nivou, popularnog „stan na dan“ zakupa. Hiljade stanova širom naše zemlje izdaje se na ovaj način, koji je postao alternativa hotelskom smeštaju. Takođe, zahvaljujući platformama za najam poput Bookinga i Airbnba mnogi se danas odlučuju da na ovaj način organizuju svoje putovanje u skladu sa svojim potrebama.

Dejan Mračajac, vlasnik firme Spa Lux M, 2021. godine se, kako kaže, sticajem slučajnih okolnosti, upustio baš u ovakav posao i danas u Novom Sadu ima dva luksuzno opremljena apartmana od 56 i 73 kvadrata koja izdaje po pomenutom principu.

Iako je posao pokrenuo usred pandemije korona virusa 2021. godine, izuzev nešto slabije posećenosti, ovu globalnu krizu nije osetio kroz svoj posao.

S obzirom na to da je poslednjih godina broj nekretnina koje se ovako izdaju porastao, te je na stotine stanova na raspolaganju širom njegovog grada, našeg sagovornika pitamo kako se bori sa konkurencijom.

„Sa konkurencijom se borimo isključivo kvalitetom nameštaja i usluge, sadržajem i pre svega dobrim odnosom sa klijentima. Fleksibilni smo u dogovoru, i vrlo odgovorni prema zakupcima“, ističe Mračajac.

Govoreći o planovima za budućnost, on kaže da mu je namera da u svoju ponudu doda još jedan apartman u Novom Sadu i na taj način proširi svoje poslovanje. Iako upravo završava jedan studio u Vrdniku, želja mu je da posao koncentriše u samom gradu.

Foto: www.freepik/jcomp

Veliki broj gostiju našem sagovorniku dolazi i sa popularnih platformi za rezervisanje smeštaja – Bookinga i Airbnba, sa kojima ima lepu saradnju i uprkos, kako kaže, „većoj proviziji“ je zadovoljan.

Na pitanje u kom delu godine ima najviše posla, vlasnik ove firme kaže da pravila nema, a čak ni festival poput Exita ne garantuje da će apartmani sve vreme biti izdati.

„Nema nikakvog pravila, tokom cele godine je u suštini podjednako. Ove godine tokom Exita čak nije bila tražnja za apartmanima kao do sada“, ističe naš sagovornik.

On dodaje da je za uspeh u ovom poslu najvažnije kvalitet usluge i korektan odnos prema klijentu, pogotovo zato što veruje da je preporuka najbolja reklama za ovu vrstu posla.

Bonitetna kuća CompanyWall je firmi Spa Lux M za 2022. godinu dodelila bonitetnu ocenu AA+ što onačava stabilnu i pouzdanu kompaniju.


Takođe, firma Spa Lux M se nalazi na našoj listi 99 najuspešnijih mikro preduzeća u Srbiji u 2022. godini u svojoj registrovanoj delatnosti, na osnovu podataka i proračuna koje nam je dostavila bonitetna kuća CompanyWall, a u nastavku pogledajte celo rangiranje.

99 najuspešnijih mikro preduzeća u delatnosti odmarališta i sličnih objekata za odmor
PozicijaIme preduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
1.MILMARI DOO RAŠKA165.445.000104.221.000
2.Vila Drina doo42.024.00012.385.000
3.MILOŠ IVKOVIĆ PR CUKI RESIDENCE37.963.00011.770.000
4.ONE LUXURY SUITES DOO57.044.0006.988.000
5.NEMANJA JEREMIĆ PR AGENCIJA ZA USLUGE SMEŠTAJA EDUR BEOGRAD10.734.0005.419.000
6.GORAN ANIČIĆ PR USLUGE SMEŠTAJA ARENA BIG NOVI SAD21.062.0005.358.000
7.Kings Palace Suites DOO31.755.0005.182.000
8.S.R.DEVELOPMENT CO doo24.534.0005.178.000
9.SERGEI FILIN PR FINE PROJECT27.857.0004.692.000
10.Great Accommodation d.o.o.16.126.0004.626.000
11.VELJKO PETROVIĆ PR CHALET VRHOVI KOPAONIKA9.949.0004.297.000
12.BOJAN ZDRAVKOVIĆ PR USLUGE SMEŠTAJA BOTEL COPACABANA VELIKO GRADIŠTE14.000.0003.927.000
13.MINI PLAST20.999.0003.850.000
14.AQUA TERMALE OD22.166.0003.842.000
15.PRESIND DOO ZLATIBOR14.821.0003.801.000
16.CENTAR FOREVER DOO44.597.0003.575.000
17.Aleksandar Starčević pr APT5.386.0003.089.000
18.MIHAILO KRSMANOVIĆ PR K437.953.0002.979.000
19.VUK7.979.0002.695.000
20.IVANA LABUS PR DOLCE VITA LUX7.312.0002.679.000
21.IVAN ĐURIĆ PREDUZETNIK USLUGE SMEŠTAJA ZA KRAĆI BORAVAK ANIVA SREBRNO JEZERO VELIKO GRADIŠTE7.554.0002.617.000
22.MARVIL DOO BEOGRAD-RAKOVICA21.827.0002.225.000
23.URBAN REAL ESTATE D.O.O. BEOGRAD-STARI GRAD11.781.0002.137.000
24.GOLDEN MOUNTAIN doo6.427.0002.066.000
25.ODMARALIŠTE SRBOBRAN SRBOBRAN DOO12.510.0001.965.000
26.TIJA NOĆ3.243.0001.923.000
27.IVICA CVETKOVIĆ PR GARNI 885.862.0001.872.000
28.DAS APART INVESTMENTS DOO BEOGRAD-STARI GRAD19.848.0001.767.000
29.UROŠ DACOVIĆ PR KONAČIŠTE BOŠKOVA VODA LJUBIŠ12.309.0001.724.000
30.MIKLOŠ BATA PR HOSTEL BATA5.013.0001.581.000
31.LJUBIVOJ MILANOVIĆ PR GARDEN 1566.670.0001.479.000
32.KATARINA ŠKRBIĆ PR BUZZOFFSKI4.275.0001.449.000
33.LIVE & SLEEP9.670.0001.428.000
34.EXITAPAR13.212.0001.378.000
35.STEFANA BORIČIĆ PR PRENOĆIŠTE PANORAMA GS5.553.0001.336.000
36.LAZAR PLUS 202119.326.0001.260.000
37.MARKO ILIĆ PREDUZETNIK NATALI16.943.0001.258.000
38.BEOMIST DOO14.735.0001.216.000
39.VILLA CVIJANOVIĆ7.684.0001.200.000
40.KESKINOGLU12.903.0001.081.000
41.APARTMANI SAVAMALA 59 D.O.O. BEOGRAD-SAVSKI VENAC5.984.000991.000
42.VILLA CHESS SNEŽANA ĆOPIĆ PR3.510.000909.000
43.APARTMANI KIP7.344.000862.000
44.DEJAN RAJOVIĆ PR VILLA BONNADEA8.895.000810.000
45.CBA TEAM doo BEOGRAD6.531.000749.000
46.LUKIK & CO. DOO BEOGRAD7.787.000736.000
47.Zdravkovac Country Club DOO11.103.000715.000
48.Stan Na Dan Online doo2.887.000593.000
49.BOJAN JANKOVIĆ PR SMEŠTAJ ZA KRAĆI BORAVAK I IZNAJMLJIVANJE VOZILA GALAXY PRO BEOGRAD9.195.000568.000
50.VILA MARINA9.386.000560.000
51.Belvedere hills doo Beograd21.333.000558.000
52.DRAGAN VLAJKOVIĆ PR UGOSTITELJSKA RADNJA KRALJICA MGV VRNJAČKA BANJA14.170.000557.000
53.ANDREAS MIŠČEVIĆ PR FIVE A15.512.000535.000
54.BEST BRAND FRIENDLY4.377.000530.000
55.KOSA DOŠEN PR KD BOSKA PALIĆ4.490.000521.000
56.IVAN KOKANOVIĆ PR STAY IN APARTMENT BEOGRAD7.472.000514.000
57.SERBINA DOO KNJAŽEVAC2.552.000496.000
58.JOVANA ILIĆ PR USLUGE SMEŠTAJA DOWNTOWN BGD BEOGRAD6.034.000491.000
59.ALEKSEI 2018 DOO3.207.000474.000
60.ĐORĐE ANĐELKOVIĆ PR USLUGE SMEŠTAJA CAT PROPERTY BEOGRAD5.836.000436.000
61.JOVANA TATALOVIĆ GRBUŠIĆ PR USLUGE SMEŠTAJA PRENOĆIŠTE KOD DOMAĆINA ZRENJANIN4.828.000435.000
62.SUNČICA PERIĆ PR CAPTAIN4.879.000431.000
63.MARKO RISTOVSKI PR REPUBLIKA 0318.363.000427.000
64.MILOŠ KRONIĆ PR KRONIĆ PALACE 20006.572.000424.000
65.JELENA ILIĆ PR MILMARI APARTMENTS4.935.000413.000
66.ANMIKO DOO NIŠ6.678.000406.000
67.SRĐAN POPOVIĆ PR VILA MILMARI4.254.000402.000
68.Hedonist spa doo6.137.000383.000
69.CITY HOSTEL6.916.000379.000
70.VILA SENJAK PRENOĆIŠTE NPS DOO BEOGRAD6.554.000367.000
71.ROYAL STILL 2017 DOO SMEDEREVO8.825.000355.000
72.Hostel Beograđanka d.o.o. Beograd-Vračar9.562.000347.000
73.RAJSKA BAJKA DOO43.456.000338.000
74.PATMON DOO PAČIR9.441.000314.000
75.WELLDOM235.367.000310.000
76.ZORAN MATIĆ PR USLUGE SMEŠTAJA VIDIKOVAC GUČEVO BANJA KOVILJAČA13.626.000308.000
77.MANOIR4.452.000308.000
78.JASMINA TODOROVIĆ PR, UGOSTITELJSKA RADNJA SA SMEŠTAJEM TODOR VELIKI KRČIMIR19.320.000306.000
79.SPA LUX M2.976.000286.000
80.DENI7.089.000277.000
81.GOLUB GOLIJA4.768.000254.000
82.NEMANJA PANTELEJIĆ PREDUZETNIK BOŽIĆ 2018 SMEDEREVSKA PALANKA5.295.000239.000
83.UGOSTITELJSKA DELATNOST U SEOSKOM TURISTIČKOM DOMAĆINSTVU BUDIMIR PETROVIĆ PREDUZETNIK JARAK3.658.000220.000
84.Anita Đurić PR BRVNARA ANTIKA5.333.000218.000
85.ZDRAVKO BOJOVIĆ PR USLUGE SMEŠTAJA PETROVAC NA MLAVI22.946.000216.000
86.FRATELLI NG GROUP 2021 doo4.851.000211.000
87.BCB DOO BEOGRAD24.783.000207.000
88.BALKAN EKSPRES 19957.787.000205.000
89.PALICS HOLIDAY DOO PALIĆ6.694.000192.000
90.VILA STASEA5.926.000187.000
91.VILA EVANĐELINA DOO SREMSKA KAMENICA5.858.000181.000
92.MILE PEĆINAR PR LJUBIŠ 20207.085.000180.000
93.ĐORĐE KNEŽEVIĆ PR BELI DVOR12.838.000177.000
94.MAJA VRBANOVIĆ PR OSTALI SMEŠTAJ HOSTEL DOWNTOWN INN BEOGRAD3.008.000177.000
95.LUKA PETROVIĆ PR USLUGE SMEŠTAJA LUKAS 98 KRUŠEVAC3.177.000173.000
96.Milenko Šuša pr KONAČIŠTE VILA TARA PRESIDENT 8410.604.000172.000
97.RADENKA JAKOVLJEVIĆ PR STANNADAN5.007.000155.000
98.CETNTAR LUX4.545.000138.000
99.LUIGI MARIO DOO8.312.000133.000
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u dinarima

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Biznis.rs newsletter

Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

Loading...