Direktor banke JP Morgan bi želeo da ostane direktor još pet godina

Dajmon: Volim to što radim

BankeSvetU fokusu

16.1.2026 08:35 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Dajmon: Volim to što radim Dajmon: Volim to što radim
Direktor JPMorgana, Džejmi Dajmon (Jamie Dimon), izjavio je da bi želeo da ostane na čelu banke najmanje još pet godina. To je rekao odgovarajući... Dajmon: Volim to što radim

Direktor JPMorgana, Džejmi Dajmon (Jamie Dimon), izjavio je da bi želeo da ostane na čelu banke najmanje još pet godina. To je rekao odgovarajući na pitanje o svojim planovima na događaju koji je organizovala Američka privredna komora.

Dajmon (69) vodi najveću američku banku već dve decenije i važi za jednog od najuticajnijih menadžera u korporativnoj Americi, a tema njegovog naslednika dugo je predmet spekulacija na Wall Streetu, prenosi Reuters.

„Volim to što radim. Na odboru je da odluči koliko dugo ću ostati. Dok god imam energiju, žar u očima i vatru u stomaku, želim da nastavim“, rekao je Dajmon.

Portparol banke JPMorgan kasnije je izjavio da je direktor govorio u šali i da se ništa nije promenilo u vezi sa planovima nasledstva. Dajmon je i prošle godine ponovio da namerava da se povuče u roku od pet godina, bez preciznijeg roka.

JPMorgan je u četvrtom kvartalu ostvario dobit iznad očekivanja analitičara, zahvaljujući trgovcima koji su profitirali od volatilnih tržišta, ali su akcije banke pale jer su prihodi od investicionog bankarstva podbacili u odnosu na prognoze.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.