Štamparija Lapis o sedmogodišnjem poslovanju na teritoriji Crne Gore

U poslu sa štampom najbitnije poštovanje rokova i kvalitet izrade

Firme u fokusuRegion

20.4.2024 10:33 Autor: Mirjana Vasić Adžić 7

U poslu sa štampom najbitnije poštovanje rokova i kvalitet izrade U poslu sa štampom najbitnije poštovanje rokova i kvalitet izrade
Poslovanje štamparije Lapis temelji se na vizuelnoj komunikaciji sa klijentima. Za Biznis.rs pokušali smo da saznamo više o segmentima važnim za ovu delatnost i... U poslu sa štampom najbitnije poštovanje rokova i kvalitet izrade

Poslovanje štamparije Lapis temelji se na vizuelnoj komunikaciji sa klijentima. Za Biznis.rs pokušali smo da saznamo više o segmentima važnim za ovu delatnost i kako je ovo preduzeće prebrodilo turbulencije prisutne na crnogorskom tržištu poslednjih godina.

Postoje sedam godina i lista klijenata im je jako duga, od državnih institucija, ministarstava, komercijalnih banki do privatnog sektora itd. Kapacitet poslovanja štamparije baziran je na savremenim metodama rada uz konstantno podizanje kvaliteta usluga, što omogućava ubrzan razvoj. Zanimalo nas je kakav je bio put do klijenata u njihovom slučaju i na šta oni kojima su štamparske usluge potrebne najviše obraćaju pažnju.

„Dolazak do klijenata bio je spontan, ali su kod nas prepoznali poštovanje rokova i kvalitet, što su dvije jako bitne stavke za naše klijente”, kažu iz štamparije Lapis.

Na pitanje kako bi ocenili poslovanje svog preduzeća od 2021. godine kada je bila proglašena pandemija, odgovaraju da je to za njihovo poslovanje bilo turbulentno vreme. Iako je sve bilo stopirano, uspeli su da prevaziđu teške momente u poslovanju i održe uslugu na visokom nivou. Na taj način su stekli kredite kod klijenata, koji su to umeli da cene nakon završetka pandemije.

„Cijene su vrtoglavo porasle u našoj djelatnosti štampe. Bilo je veliko pitanje da li povećati i cijenu usluge. Izborili smo se donekle sa tim tj. borimo se i dalje, jer cijene jos uvijek nisu stabilne”, konstatuju.

Radna organizacija Lapis neguje društveno odgovorno poslovanje, pa se tako mogu pohvaliti saradnjom i davanjem prilike da rade i sebe izdržavaju oni kojima je posao neophodan.

„Zahvaljujući saradnji sa Udruženjem mladih sa hendikepom Crne Gore (UMHCG) i  posredstvom projekta zapošljavanja osoba sa invaliditetom OSI, naš tim je upotpunjen ljudima kojima je pomoć neophodna. Još od samog osnivanja štamparije, UMHCG je naš najvažniji partner, uz njihovu pomoć i renome ostvarili smo saradnju sa Savezom slijepih Crne Gore, Udruženjem paraplegičara Cetinje i mnogim drugim organizacijama”, kažu iz štamparije Lapis.

Tekuća godina je bila, ističu, uspešna, jer se oslanjala na prethodnu. Na pitanje u kom smeru očekuju da će se dalje razvijati njihovo poslovanje, kažu da neće biti velikih odstupanja od dosadašnjeg rada. Krajem ove godine obnovili su deo mašina i nabavili nekoliko novih za tržište Crne Gore. Uz bolju i savremeniju opremu, nadaju se još boljoj poziciji među konkurencijom. 

Za kraj otkrivaju da je za uspeh duguju osoblju i klijentima, kao i odnosu koji gaje sa njima.

U nastavku pogledajte rang-listu najuspešnijih crnogorskih mikro preduzeća u specijalizovanim dizajnerskim delatnostima, za koje je registrovana i štamparija Lapis. Podatke nam je ustupila bonitetna kuća CompanyWall.

Najuspešnija crnogorska mikro preduzeća u specijalizovanim dizajnerskim delatnostima
PozicijaIme preduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
1.BYTEMINDS MONTENEGRO DOO463.895252.444
2.MGT ARCHITECTS & DESIGN439.41171.701
3.DP IINTERNATIONAL DOO67.00053.858
4.FINE ART STUDIO115.71150.476
5.RADNA SOBA518.04842.912
6.INFINITY MARKETING107.73128.427
7.OMNIFIC DOO27.59921.193
8.HIRON CREATIVE LAB269.60821.153
9.INVICTUS61.39520.815
10.ZV DESIGN106.53219.738
11.ŽVAKA (LAPIS)146.33219.141
12.CREATIVE BEE – BREND & IDENTITY STUDIO69.01517.853
13.RIBIZLA91.44617.456
14.MONTENEGRO CONNECTIONS32.71415.907
15.MINIMAL DESIGN DOO29.99015.686
16.BELLA CASA35.83613.059
17.ART & JEN 3D DOO18.82512.420
18.RAD.AI DOO14.14311.660
19.BAD BRAIN49.48010.776
20.MOJKROJAC.COM MONTENEGRO28.1228.937
21.MOJ STIL23.8758.428
22.MAHNA MAHNA95.2658.390
23.NIMBLE CLOUD12.1557.813
24.SNAP DOO20.6656.858
25.BEYOND DESIGN DOO10.4406.582
26.QQRIQ43.5195.778
27.KAFER89.3525.772
28.HARMON VISUAL SOLUTIONS28.8735.750
29.PLIMA DESIGN32.4555.686
30.3D PLATFORMA DOO8.0705.516
31.PILLBIE DOO6.1645.230
32.DIZAJN STUDIO VLADIMIRA LAMFADEL8.7154.485
33.HOLISTIC GRID DOO9.2994.450
34.JOAN DOO10.1324.280
35.ATIPIK16.3304.001
36.DRACHA DOO25.1953.726
37.BOŠKOVIC AND ASSOCIATES59.6683.671
38.WEBHEGGEN DOO13.2063.514
39.2BUSY WORKSHOP DOO15.1403.261
40.MOJ KROJ19.0042.851
41.LION DESIGN DOO70.3282.830
42.PARTNER DEVELOPMENT DOO27.8922.535
43.TATORO DESIGN DOO11.9402.333
44.LAMIADESIGN DOO2.8252.046
45.MONTE FURNITURE7.0922.042
46.INORAMA6.3001.960
47.CREATIVE LAB STUDIO DESIGN33.4261.959
48.STEMEL DOO7.9681.735
49.KREARH7.7191.653
50.TWENTYTWENTY3.6501.046
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u evrima
  • LENA

    20.4.2024 #1 Author

    Štamparija Lapis se ističe po poštovanju rokova i kvalitetu usluga, što je privuklo širok spektar klijenata. Iako su se suočili sa izazovima tokom pandemije, uspeli su da održe visok nivo usluge. Njihova društveno odgovorna praksa uključuje i zapošljavanje osoba sa invaliditetom, što ih čini još cenjenijim među zajednicom.

    Odgovori

  • FILIP07

    20.4.2024 #2 Author

    Ma samo nek se stampa svaka cast svima

    Odgovori

  • SHALIMAR

    20.4.2024 #3 Author

    Za svaku su preporuku,profesionalni na nivou…

    Odgovori

  • ZVONČICA

    20.4.2024 #4 Author

    Rokovi su uvek vazni u poslovanju.

    Odgovori

  • HANA

    21.4.2024 #5 Author

    U svakom poslu je bitan i kvalitet i poštovanje dogovorenih rokova…

    Odgovori

  • JEKSICA25

    28.4.2024 #6 Author

    Odlicni rezultati!

    Odgovori

  • Nata

    22.5.2024 #7 Author

    Svaka čast za štampariju Lapis, kvalitet i profesionalizam se uvek ističu u poslovanju. Posebno sve pohvale za zapošljavanje ljudi sa invaliditetom!

    Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Biznis.rs newsletter

Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

Loading...