izvršni direktor vodeće brodarske kompanije o uspesima u poslovanju

Proširenje flote i ekskluzivno partnerstvo obeležili 2023. godinu kompaniji Agent Plus

IzdvajamoSrbija

8.12.2023 08:01 Autor: Milica Vojtek 8

Proširenje flote i ekskluzivno partnerstvo obeležili 2023. godinu kompaniji Agent Plus Proširenje flote i ekskluzivno partnerstvo obeležili 2023. godinu kompaniji Agent Plus
Pomorsko-rečna agencija Agent Plus, koja je osnovana 2007. godine, danas zauzima jednu od vodećih pozicija na prostoru Jugoistočne Evrope u prekomorskom kontejnerskom transportu, rečnom... Proširenje flote i ekskluzivno partnerstvo obeležili 2023. godinu kompaniji Agent Plus

Pomorsko-rečna agencija Agent Plus, koja je osnovana 2007. godine, danas zauzima jednu od vodećih pozicija na prostoru Jugoistočne Evrope u prekomorskom kontejnerskom transportu, rečnom brodskom transportu sa sopstvenom flotom, čarteringu brodskog prostora, kao i uslugama u oblasti multimodalnog transporta. U cilju kompletiranja transportnih i logističkih usluga, kompanija je razvila i samostalnu špediciju.

Kao dokaz njihovog kvaliteta u radu, Uprava carina je Agent Plusu dodelila sertifikat Ovlašćenog privrednog subjekta (OPS), što predstavlja izuzetno priznanje i potvrdu Svetske carinske organizacije da kompanija ispunjava najviše standarde u oblasti sigurnosti poslovanja, finansijske izvrsnosti i organizacione efikasnosti, da je prošla rigoroznu kontrolu svih segmenata poslovanja i usvojila stroge evropske standarde.

Pomorsko-rečna kompanija Agent Plus je prema podacima bonitetne kuće CompanyWall najuspešnije preduzeće u delatnosti prevoza tereta unutrašnjim plovnim putevima prema prometu i dobiti u 2022. godini.

Prethodne godine koju je obeležio rat u Ukrajini, brodari su pokazali izuzetnu spremnost u krizim situacijama, a izvršni direktor Agent Plus Grupe Nemanja Netković istakao je koje su sve promene u rečnom transportu obeležile 2023. godinu.

„Zbog i dalje aktuelne geopolitičke situacije između Rusije i Ukrajine, spremnost brodara došla je u prvi plan. Brzo prilagođavanje zahtevima izmenjenog tržišta, rezultatiralo je povećanjem cena žitarica na svetskom nivou i porastom vozarina. Kao i u slučajevima svake krize, bilo profesionalno ili životno, dobijate mogućnost da preispitate svoje performanse i potencijale i uložite dodatne napore da razumete nove izmenjene uslove, prihvatite rizike i napravite nove pobede. Borimo se, neiscrpnom željom i angažovanjem naših zaposlenih i već godinama zajedno doprinosimo da Agent Plus napreduje i postiže odlične rezultate. Zato smo odlučili da početkom godine investiramo u naš novi konvoj – Arion, ukupnog kapaciteta od preko 4.000 mt za rasute terete i na taj način smo došli do ukupnih 30.000 t kapaciteta tovarnog prostora na Dunavu, što nas svrstava u jedne od apsolutnih lidera na domaćem i regionalnom tržištu kada govorimo o rečnom transportu“, istakao je on.

Govoreći o ključnim dostignućima Agent Plusa u ovoj godini, Netković naglašava da je kompanija uspela da izgradi profesionalan ugled i izuzetno poverenje u svetu transporta i logistike, zbog čega je dobila agenturu velikog svetskog kontejnerskog brodara.  

„Agent Plus je u avgustu tekuće godine postao ekskluzivni agent brodara HMM. Sporazum o saradnji potpisali smo za tržišta Srbije, Hrvatske, Bosne i Hercegovine i Crne Gore, otvorili smo partnerske kancelarije i na taj način ozvaničili ključni korak ka unapređenju logistike u regionu. Ova zajednička saradnja nije samo potvrda kvaliteta rada naše firme, već i signal da se svet transporta i logistike okreće ka snažnim partnerstvima zasnovanim na poverenju i kvalitetu“, napominje naš sagovornik.

Uprkos pozitivnom poslovanju, Netković ističe da su trenutno najveći problemi u transportu i logistici pronalazak kvalitetnih kadrova i načina na koji će se ne samo kompanija, već i zaposleni prilagoditi novim okolnostima. Iako to nikada nije lako,  on kaže da je moguće uz veliku motivaciju i posvećenost.

Nemanja Netković/Foto: Agent plus

„Plan za narednu i sve buduće godine je da nastavimo u istom pravcu koji smo definisali davne 2007. godine, kada smo osnovali Agent Plus. Ulaganja u rečnu flotu, širenje poslovanja i organizacioni razvoj. Zaposleni su naš aposlutni fokus i postulat uspešenog poslovanja. Gradimo odnos pun poverenja i svakodnevno ih motivišemo da iniciraju promene i uvode nova rešenja, unapređuju radne procese i budu kreativni, a mi smo tu da njihov doprinos uvek nagradimo. Najponosniji smo na sve naše zaposlene koji su započeli svoje karijere u Agent Plusu i izrasli zajedno sa nama u ozbiljne profesionalce, prepoznate na tržištu kao kredibilne u svom poslu i to je jedan od naših najznačajnijih ciljeva, sada i ubuduće“, istakao je izvršni direktor ove kompanije.

Netković dodaje i da će Agent Plus Grupa nastaviti u godinama koje su pred nama „da neguje kvalitetne međuljudske odnose, strast prema kvalitetu usluga koje nudi i svojim primerom poslovanja garantuje kvalitet bez kompromisa u transportu i logistici“.

Preduzeće Agent Plus doo nalazi se na prvom mestu listi najuspešnijih preduzeća u Srbiji koja se bave brodskim transportom, na osnovu podataka i proračuna koje nam je dostavila bonitetna kuća CompanyWall, a u nastavku pogledajte celo rangiranje.

Najuspešnija preduzeća koja se bave prevozom tereta unutrašnjim plovnim putevima
PozicijaIme preduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
1.AGENT PLUS DOO BEOGRAD6.727.197.000697.453.000
2.RUBIKON SHIPPING COMPANY DOO BEOGRAD5.322.745.000260.931.000
3.IVBC DOO2.816.532.000179.023.000
4.SEA DANUBE TRANS DOO BEOGRAD1.779.423.00082.995.000
5.JRB AD BEOGRAD1.680.591.000314.507.000
6.Rhenus PartnerShip Serbia doo1.320.499.000137.028.000
7.DONAU PARTNER D.O.O.861.861.00012.737.000
8.LADJAR KUPRA DOO BEOGRAD478.033.000120.604.000
9.DST HIDROSISTEM doo393.495.00031.240.000
10.DUNAV CARGO DOO342.475.000165.645.000
11.DUNAVSKI LAĐAR DOO BEOGRAD300.522.00029.730.000
12.BEOBROD DOO BEOGRAD (ZVEZDARA)290.011.00012.885.000
13.KAZUK DOO BEOGRAD179.776.00050.622.000
14.DUNAVSKA TRANSPORTNA LOGISTIKA DOO BEOGRAD172.325.0007.780.000
15.JUDRA DOO VINČA123.177.0007.551.000
16.LTB DOO BEOGRAD111.784.00017.834.000
17.PREDUZEĆE HIDRO-BAZA DOO BEOGRAD108.263.0001.186.000
18.PESAK SREM DOO95.156.0002.458.000
19.REČNO BRODARSTVO KRAJINA DOO91.343.0004.651.000
20.SPEED PETROL DOO80.553.0003.522.000
21.Spiritus Danube Tri doo68.650.0005.222.000
22.MJS GROUP51.613.0006.531.000
23.PORT-AGENT DRUŠTVO SA OGRANIČENOM ODGOVORNOŠĆU ZA PRUŽANJE USLUGA U REČNOM PROMETU, APATIN43.443.000417.000
24.D.T.B. DOO43.057.00030.000
25.HIDRA DOO GROCKA27.670.000190.000
26.PAN DANUBE DOO SURDUK25.292.0002.515.000
27.NN SHIPPING23.279.000405.000
28.MARKALX DOO18.137.000524.000
29.STELUNI SHIPPING DOO NOVI BANOVCI17.697.0001.454.000
30.DUNAVSKA TRANSPORTNA TRGOVAČKA KOMPANIJA DOO BEOGRAD12.287.000283.000
31.CONCORDE PLUS DOO BEOGRAD-VOŽDOVAC12.237.0003.189.000
32.RIVER LINES DOO10.568.0001.614.000
33.TAMINA SHIPPING DOO9.969.0001.020.000
34.HIDRA HP BRODARSTVO9.917.0006.000
35.D&D – RIVER TRANSPORT & SERVICES DOO9.643.0004.847.000
36.DANUBE POINT DOO7.049.000879.000
37.BEOBRODARSTVO DOO7.036.0001.558.000
38.DOO LAURION BEOGRAD4.987.000785.000
39.NEREUS DOO4.608.000495.000
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u dinarima

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *