S&P: Kineski fiskalni podsticaji gube na efikasnosti
20.4.2024 16:02 Autor: Redakcija Biznis.rs 7
Kineski fiskalni podsticaji gube na efikasnosti i više je strategija kupovine vremena za industrijsku i potrošačku politiku, rekao je viši analitičar S&P Global Ratings-a Junbang Sju u izveštaju u četvrtak.
Analiza je koristila rast državne potrošnje kao instrument za merenje fiskalnih stimulansa, prenosi SEEbiz.
„Po našem mišljenju, fiskalni stimulans je strategija kupovine koja bi mogla imati dugoročne koristi, ako su projekti usmereni na oživljavanje potrošnje ili industrijske nadogradnje koje povećavaju dodatu vrednost“, rekao je Sju.
Kina je postavila cilj od oko pet odsto rasta BDP-a ove godine, cilj koji mnogi analitičari kažu da je ambiciozan s obzirom na najavljeni nivo podsticaja.
Šef vodeće agencije za ekonomsko planiranje rekao je u martu da će Kina „ojačati makroekonomsku politiku“ i povećati koordinaciju između fiskalne, monetarne, politike zapošljavanja, industrijske i regionalne politike.
Pročitajte još:
Visok nivo duga ograničava koliko fiskalnih stimulansa lokalna uprava može da preduzme, bez obzira da li se grad smatra regionom sa visokim ili niskim prihodima, navodi se u izveštaju S&P.
Javni dug kao udeo u BDP-u može da se kreće od oko 20 odsto za grad sa visokim prihodima Šenžen, do 140 procenata za daleko manji grad sa niskim prihodima Badžong u jugozapadnoj provinciji Sečuan, navodi se u izveštaju.
LENA
21.4.2024 #1 AuthorKineska fiskalna politika se okreće strategiji kupovine vremena, dok fiskalni podsticaji gube na efikasnosti.
Lelica
21.4.2024 #2 AuthorSnalaze se
HANA
21.4.2024 #3 AuthorReklo bi se očekivano…
BLIZANAC
21.4.2024 #4 AuthorZnači i oni gube efikasnost
SHALIMAR
21.4.2024 #5 AuthorTraze nacin koji im najvise odgovara..
VALERIJA
21.4.2024 #6 AuthorVerujem da Kina zna šta radi uprkos postojećeim činjenicama.
tamara71
22.4.2024 #7 AuthorKo bi rekao