Direktor firme Drvo-brijest iz BiH za Biznis.rs

Etno drvene kuće sve popularnije u regionu i šire

BiznisFirme u fokusuPoslovanjePreduzetnikTurizamU fokusu

29.5.2021 15:56 Autor: Julijana Vincan 1

Etno drvene kuće sve popularnije u regionu i šire Etno drvene kuće sve popularnije u regionu i šire
Globalno tržište proizvodnih materijala od drveta beleži konstantan rast u proteklih pet godina. Prema podacima MarketResearch-a, vrednost globalnog tržišta u 2015. godini iznosila je... Etno drvene kuće sve popularnije u regionu i šire

Globalno tržište proizvodnih materijala od drveta beleži konstantan rast u proteklih pet godina. Prema podacima MarketResearch-a, vrednost globalnog tržišta u 2015. godini iznosila je nešto više od 202 milijarde dolara, a u 2020. godini porasla je na 249,93 milijarde dolara. Očekuje se da do 2025. godine vrednost svetskog tržišta dodatno poraste na oko 344 milijarde, sa godišnjom stopom rasta od 7,15 odsto.

Osim velike popularnosti drveta, pandemija korona virusa donela je sa sobom još jedan trend širom sveta, a to je veće interesovanje za kuće i život udaljen od zagužvanih gradskih centara. Ove dve promene u kombinaciji dovele su i do popularnosti kuća od drveta, etno sela i „sporijeg“ života uopšte, te ne čudi da mnogi žele da imaju negde makar drvenu kućicu. O ovome svedoči i poslovno iskustvo firme Drvo-brijest, koja je nastala 2017. godine u mestu Bok Jankovac (opština Gradiška) u Bosni i Hercegovini.

„Naša primarna delatnost jeste trgovina etno građe i prerađivanje starih drvenih kuća i starih ambara. Od svog osnivanja prikupljamo drvenu građu od postojećih objekata za krovne konstrukcije, građevinske objekte i brvnare tj. etno kuće koje su veoma aktuelne. Svaki kupac može da dođe i uveri se u kvalitet i čvrstoću naše građe, pre nego što se odluči da kupi potrebnu količinu za svoj objekat. Posetite nas i lično se uverite u dobar kvalitet našeg rada“, izjavio je direktor Miomir Cvišić.

U prvom kvartalu prošle godine iz BiH je izvezeno robe i usluga u vrednosti 2,6 milijardi KM (oko 1,33 mlijardi evra), a u istom periodu ove godine u vrednosti više od tri milijarde maraka (oko 1,53 milijarde evra), pokazuju podaci Agencije za stastiku BiH. Rast je posebno primetan kod izvoza žitarica, drveta i proizvoda od drveta, ali i nameštaja.

Patke
Foto: Pixabay.com

Izvoz drveta i proizvoda od drveta porastao je za više od 28 miliona maraka (oko 14,33 miliona evra) u prvom kvartalu 2021. godine, dok je izvoz nameštaja porastao za 51,1 milion KM (oko 26,15 miliona evra). Ove informacije osećaju i manja preduzeća kao što je Drvo-brijest.

„Izuzetno smo zadovoljni svojim poslovanjem, posebno tokom korona krize. Osetno se povećalo interesovanje za sve što nudimo, pre svega za etno kuće. Kontinuirano sarađujemo sa jednom austrijskom firmom, tako da i tu osećamo napredak u poslovanju. Ističemo se dobrom radnom etikom, korektni smo i uvek poštujemo sve dogovore i vremenske rokove, što je još jedan od razloga zbog kojih nam se stalno vraćaju zadovoljni klijenti i rado rade sa nama poslovni partneri i saradnici“, naglasio je naš sagovornik.

Ova firma nosilac je i AA+ bonitetne ocene, koja stoji rame uz rame uz najvišu ocenu, što predstavlja veoma visoku kreditnu sposobnost i izuzetno nizak kreditni rizik, što znači da je u pitanju veoma pouzdano i stabilno preduzeće.

„Prema našem decenijskom iskustvu, bonitetna ocena AA+ u više od 67 odsto slučajeva u sledećem godišnjem prikazu prelazi u AAA bonitetnu ocenu. Do toga dolazi jer se povećani rashodi sa neophodne vremenske distance pokazuju kao trenutni, a tendencija rasta kao konstanta. Saradnja sa AA+ firmom daleko je od zone rizika, jer ova bonitetna ocena potvrđuje visoke standarde uspešnog poslovanja i visok nivo kreditne sposobnosti“, zaključeno je u bonitetnoj kući CompanyWall.

„Drvo-brijest“ d.o.o.

Bok Jankovac broj 35, Bok Jankovac, Bosna

Poslovni prihodi (EUR):
90.951 (2020)
Broj zaposlenih:
2 (2020)

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Biznis.rs newsletter

Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

Loading...