Prva internacionalna konferencija o ekonomiji deljenja 10. i 11. maja u Beogradu
ManifestacijePoslovanjeU fokusu
11.4.2024 11:22 Autor: Redakcija Biznis.rs 2
Istraživanja u okviru projekta PANACEA u fokusu imaju ekonomiju deljenja i uspostavljanje kapaciteta za njen razvoj u Srbiji. Glavni cilj projekta je izgradnja kapaciteta neophodnih za “otključavanje” tržišta ekonomije deljenja u Srbiji i njegov ubrzani razvoj.
Tim povodom, PANACEA tim organizuje 10. i 11. maja u Beogradu prvu Internacionalnu konferenciju o ekonomiji delјenja i savremenim poslovnim modelima: Teorija i praksa – “ IC-SHARE 2024”.
Organizator ovogodišnjeg skupa je Univerzitet u Beogradu – Fakultet organizacionih nauka, u saradnji sa Saobraćajnim fakultetom i Ekonomskim fakultetom, uz podršku Fonda za nauku Republike Srbije.
Sinergijom svih učesnika očekuje se jačanje kapaciteta zajednice ekonomije deljenja, kako u Republici Srbiji, tako i šire, kao i podizanje svesti o uticaju koji ekonomija deljenja može imati na društvo u celini, navode organizatori.
Cilјevi konferencije IC-SHARE 2024 su razmena naučnih i stručnih saznanja, iskustava i prezentovanje novih rezultata u cilјu bolјeg razumevanja poslovnih modela ekonomije delјenja i povezanih poslovnih modela. Posebno je značajno prisustvo renomiranih pozivnih predavača.
Šaul Šalvi (Shaul Shalvi) je profesor na Ekonomskom fakultetu Univerziteta u Amsterdamu. Njegovi radovi objavljeni su u vodećim časopisima u oblasti menadžmenta, psihologije, ekonomije, kao i u PNAS (The Proceedings of the National Academy of Sciences), Science i Nature. Nosilac je granta Evropskog istraživačkog saveta (European Research Council – ERC) za svoj istraživački projekat “Responsible sharing: Paving the path for transparent trust”. ERC grantovi su najprestižniji grantovi EU koji se dodeljuju izvrsnim naučnicima.
Među pozivnim predavačima su i Jovana Karanović i Božidar Vlačić.
Jovana Karanović je profesor na Katedri za tehnološki i operacioni menadžment RSM Univerziteta Erazmus. Pored toga, predaje strateško upravljanje tehnologijom i inovacijama na Vrije univerzitetu Amsterdam i osnivač je i direktor fondacije Reshaping Work. Božidar Vlačić je profesor na poslovnoj školi Católica Porto. Takođe je gostujući profesor na Ekonomskom fakultetu Sveučilišta u Zagrebu i gostujući istraživač na Royal Melbourne Institute of Technology.
Sa posebnim zadovoljstvom se najavljuje i dolazak urednika visokorangiranih naučnih časopisa, koji će biti deo posebne radionice pri konferenciji, pod nazivom “Meet the editors”.
Pročitajte još:
Jedan od urednika je i Vim Vanhaverbeke (Wim Vanhaverbeke), profesor Digitalne strategije i inovacija na Fakultetu za biznis i ekonomiju Univerziteta u Antverpenu. Glavni je urednik časopisa Technovation (prvorangiranog časopisa u oblasti Operacionih istraživanja i nauke o menadžmentu) i posvećeni istraživač ekosistema digitalne transformacije. Ko-osnivač je Evropskog inovacionog foruma 2012. godine i bio je suorganizator Svetske konferencije otvorenih inovacija 2016. godine (World Open Innovation Conference 2016). Jedan je od najcitiranijih profesora menadžmenta na svetu.
Pored naučnog programa konferencije koji će biti organizovan u više sekcija prema određenim tematskim oblastima, događaj će okupiti i profesionalce iz korporativnog sektora i najbolje studente, sa ciljem da svim zainteresovanim stranama i široj javnosti ukaže na praktične mogućnosti i uticaj koji ekonomija deljenja ima na poslovni sektor.
ELLA
13.4.2024 #1 AuthorTreba odrzavati sto vise ovakvih skupova i edukovati mlade ljude
SUNCICA
14.4.2024 #2 AuthorTreba deliti i razmenjivati iskustva