VIDLJIV EFEKAT EKONOMSKIH MERA Uspeh ako se nezaposlenost održi na postojećem nivou, ocenjuje Grubišić

AnalizaSrbijaU fokusuVesti

3.8.2020 11:22 Autor: Marija Jovanović 0

VIDLJIV EFEKAT EKONOMSKIH MERA Uspeh ako se nezaposlenost održi na postojećem nivou, ocenjuje Grubišić VIDLJIV EFEKAT EKONOMSKIH MERA Uspeh ako se nezaposlenost održi na postojećem nivou, ocenjuje Grubišić
Efekat ekonomski mera koje je preduzela Vlada Srbije u proteklom periodu, vidljiv je, izjavio je profesor Beogradske bankarske akademije Zoran Grubišić povodom makroekonomskih pokazatelja... VIDLJIV EFEKAT EKONOMSKIH MERA Uspeh ako se nezaposlenost održi na postojećem nivou, ocenjuje Grubišić

Efekat ekonomski mera koje je preduzela Vlada Srbije u proteklom periodu, vidljiv je, izjavio je profesor Beogradske bankarske akademije Zoran Grubišić povodom makroekonomskih pokazatelja u Srbiji koje je predstavila predsednica Vlade Ana Brnabić.

Ovo je prolazno vreme i vidi se efekat mera ekonomske politike i svega što je preduzela NBS i Vlada Srbije. To je u ovom trenutku vidljivo, a videćemo dalje kako će biti na kraju trećeg kvartala jer su mere produžene još dva meseca. Ovo je rezultat dobrim delom preduzetih mera“, rekao je Grubišić Tanjugu.

Prema njegovim rečima, ostaje da se vidi da li će te mere moći još da se produže, jer i paket pomoći namenjen privredi košta državu.

Foto: Pixabay.com

Grubišić podseća i da međunarodne finansijske institucije nakon svakog kvartala koriguju procene, i da se te korekcije mogu očekivati i nakon trećeg kvartala.

Ističe da bi svaki pad BDP koji bi bio blago negativan bio veliki uspeh i da će pad ove godine beležiti sve svetske ekonomiije.

Uspeh bi, kako kaže Grubišić, predstavljalo i da i se nezaposlenost održi na postojećem nivou.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Biznis.rs newsletter

Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

Loading...