Ciprijani razmatra otvaranje restorana i hotela u Beogradu
BiznisFirme u fokusuLifestyleSrbijaTurizamU fokusuVesti
23.8.2021 08:11 Autor: Redakcija Biznis.rs
Predstavnik četvrte generacije čuvene italijanske porodice ugostitelja i hotelijera, koja je svojim specijalitetima očarala svet, Đuzepe Ciprijani (Giuseppe Cipriani), razmatra otvaranje hotela i restorana u Beogadu.
„Uvek otvaram restorane i hotele svog lanca tamo gde volim i sam da budem, a Beograd je prelep grad. Dobro je širiti se na mesta koja volite. Nisam otvarao restorane i hotele tamo gde mi se ne sviđa“, izjavio je Ciprijani u izjavi za Tanjug.
O mogućnosti da u Beogradu otvori restoran i hotel, Ciprijani će razgovarati sa predsednikom Aleksandrom Vučićem i premijerkom Anom Brnabić.
Ukazao je da četvrta generacija Ciprijani vodi biznis dug 90 godina. Njegova kompanija se, kako kaže, širi u mnogim zemljama, i uvek je u potrazi za novim mogućnostima za rast, kao i mesta na kojima je dobrodošla. „Možda ćemo doći i u Beograd, jer je to fascinirajući grad, prelepa metropola“, naveo je on.
Pradeda Đuzepea Ciprijanija, po kojem je dobio ime, otvorio je u Veneciji prvi restoran ‘Harry’s Bar’, na Trgu Svetog Marka još 1931. godine, a italijansko Ministarstvo kulture ga je 1991. godine proglasilo za nacionalni simbol.
Porodica Ciprijani sada, nakon Ibize, Njujorka, Moskve, Monte Karla, Hong Konga, Las Vegasa, Majamija, Meksiko Sitija, Rijada, Abu Dabija i Dubaija razmatra širenje svoje kulinarske magije i u Beogad, prenosi Tanjug.
Bar Harry’s tokom godina postao je mesto susreta i pisaca, slikara, umetnika, aristokrata, kraljeva i kraljica, mesto koje je svedok istorije. Među čuvenim gostima bili su i Ernest Hemingvej (Ernest Hemingway), Truman Kapote (Truman Capote), Gari Kuper (Frank James Cooper), Pegi Gugenhajm (Marguerite ‘Peggy’ Guggenheim), Ketrin Hepbern (Katharine Hepburn).
Pročitajte još:
Ključ uspeha tog malog bara bili su „dobra i nenametljiva usluga“, pa ne čudi što su među gostima bili i Čarli Čaplin (Charles Spencer Chaplin), Orson Vels (Orson Welles), Aristotel Onazis, Vudi Alen (Heywood ‘Woody’ Allen), kao i „krunisane glave“, od španskog kralja Alfonsa XIII do britanskog princa Čarlsa (Charles Philip Arthur George).