Više od deset godina prodaje i ugradnje akumulatora uz dostavu na adresu

Rast troškova i poređenje cena na internetu menjaju navike kupaca

Firme u fokusuSrbija

22.10.2026 11:19 Autor: Mirjana Vasić Adžić 0

Rast troškova i poređenje cena na internetu menjaju navike kupaca Rast troškova i poređenje cena na internetu menjaju navike kupaca
Prodaja akumulatora često je povezana sa neplaniranim troškom i situacijom u kojoj vozaču treba hitno rešenje. Upravo na toj potrebi zasniva se poslovni model... Rast troškova i poređenje cena na internetu menjaju navike kupaca

Prodaja akumulatora često je povezana sa neplaniranim troškom i situacijom u kojoj vozaču treba hitno rešenje. Upravo na toj potrebi zasniva se poslovni model firme Prodaja akumulatora Igor, koja više od deset godina prodaje i ugrađuje akumulatore, uz dostavu na adresu kupca. Pod sadašnjim nazivom posluje od 2021. godine, a poslovanje gradi na kvalitetnoj ponudi, stručnoj preporuci i usluzi koja vozačima štedi vreme.

U ponudi su akumulatori renomiranih proizvođača, među kojima su Varta, Exide, Silver Star i Mustang. Kako ističu u firmi, cilj nije samo prodaja proizvoda već i pomoć kupcu da izabere akumulator koji odgovara karakteristikama vozila, njegovim potrebama i raspoloživom budžetu.

Klijenti su, s jedne strane, fizička lica kojima su važni sigurnost i pouzdanost, a sa druge poslovni korisnici čija vozila moraju da budu spremna za svakodnevne aktivnosti. Zbog toga firma, pored prodaje, nudi besplatnu dostavu i ugradnju akumulatora, kao i proveru sistema punjenja.

Do kupaca dolazi prvenstveno putem preporuka zadovoljnih klijenata, direktnog kontakta i prisustva na internetu. U kompaniji smatraju da se poverenje gradi kroz dobro iskustvo, korektan odnos i spremnost da se kupcu pruži pomoć onda kada mu je najpotrebnija.

Kao jedan od najvažnijih rezultata poslovanja u prethodne dve godine, u firmi izdvajaju razvoj poslovanja i unapređenje usluge. U ovoj delatnosti, kako navode, nije dovoljno samo prodati akumulator. Kupcu je često potrebna brza reakcija, pouzdana preporuka i potvrda da je izabrao odgovarajući proizvod, zato nastoje da objedine ceo proces – od izbora akumulatora do dostave, ugradnje i provere punjenja. Takav pristup posebno je značajan kada se akumulator isprazni ili otkaže u trenutku kada je vozilo neophodno za odlazak na posao, porodične obaveze ili druge svakodnevne aktivnosti.

Važan deo razvoja predstavlja i unapređenje poslovnog nastupa i vidljivosti firme, kako bi informacije o ponudi i uslugama bile dostupnije većem broju potencijalnih kupaca.

„Verujemo da se uspeh ne meri isključivo finansijskim rezultatima, već i kvalitetom odnosa sa kupcima, njihovim poverenjem i spremnošću da nam se ponovo obrate ili nas preporuče drugima“, navode u firmi.

Poslednje dve godine donele su dodatne izazove u poslovanju, pre svega zbog rasta troškova i promena u kupovnoj moći građana. Kupci, prema iskustvu firme, sve više obraćaju pažnju na odnos cene i kvaliteta, pa je važno ponuditi odgovarajuće opcije za različite potrebe i mogućnosti.

Odgovor na takve okolnosti vide u pažljivom odabiru proizvoda, praćenju zahteva tržišta i savetovanju kupaca. Dobra preporuka, ističu, može da pomogne kupcu da donese racionalnu odluku i izbegne nepotrebne troškove.

Istovremeno, nastoje da zadrže nivo usluge po kojem žele da budu prepoznatljivi. Besplatna dostava, ugradnja i provera sistema punjenja za njih nisu samo dodatne pogodnosti, već deo ukupne vrednosti koju pružaju kupcu.

Jedan od najvećih izazova predstavlja usklađivanje nabavnih i operativnih troškova sa očekivanjima potrošača, koji žele kvalitetan proizvod po pristupačnoj ceni. Problem je izražen i zbog prirode same kupovine: akumulator se često menja neplanirano, najčešće kada vozilo više ne može da se pokrene.

Dodatni pritisak stvara konkurencija, naročito zato što kupci putem interneta mogu brzo da uporede ponude različitih prodavaca. Zbog toga u firmi smatraju da cena ne može biti jedini osnov za izdvajanje na tržištu.

„Nije dovoljno takmičiti se samo cenom. Potrebno je ponuditi pouzdan proizvod, stručan savet i kompletnu uslugu koja kupcu zaista olakšava problem“, ističu.

Dalji razvoj poslovanja zasnivaju na tri principa: kvalitetnoj ponudi, dostupnosti kupcima i izgradnji dugoročnog poverenja. Jedan od pravaca jeste unapređenje asortimana akumulatora različitih proizvođača i cenovnih kategorija, kako bi ponuda odgovarala što širem krugu korisnika.

Drugi je unapređenje dostupnosti usluga, od jednostavnog pronalaženja informacija i dobijanja saveta do kupovine i ugradnje. U tome važnu ulogu imaju internet i digitalni kanali komunikacije, koji kupcima omogućavaju da brže dođu do potrebnih informacija i lakše stupe u kontakt sa prodavcem.

Dugoročno, cilj je da poslovanje raste na osnovu stabilnih odnosa sa kupcima i kvaliteta usluge, a ne isključivo kroz kratkoročno povećanje prodaje.

U dosadašnjem radu posebno su ponosni na to što posao vide kao rešavanje konkretnog problema, a ne samo kao prodaju proizvoda. Kada vozaču otkaže akumulator, pravovremena pomoć može da znači mnogo više od same kupovine.

Kao potvrdu odnosa prema kupcima i profesionalnosti navode ocenu 5,0 na Google recenzijama, koju su dobili od više stotina klijenata.

Ambicija firme Prodaja akumulatora Igor jeste da nastavi da razvija ponudu i unapređuje uslugu, uz očuvanje neposrednog odnosa sa kupcima. U tržišnim uslovima u kojima se ponude lako porede, veruju da se dugoročna prednost gradi pouzdanošću, dostupnošću i spremnošću da se kupcu pomogne da napravi pravi izbor.

99 najuspešnijih preduzeća u trgovini na malo izvan prodavnica, tezgi i pijaca, po prihodima u 2025. godini
PozicijaIme preduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
1MCM 965 DOO BEOGRAD2.483.680.0003.191.000
2MAĆI-001 DOO BEOGRAD (SURČIN)1.119.661.00050.226.000
3INTERCAFFE703.682.00035.814.000
4BIO SOLUTIONS DOO564.838.00056.987.000
5„MIKUS“ DOO VOJKA528.782.00020.711.000
6ETERNA VITA GROUP DOO BEOGRAD257.318.00034.278.000
7JMD 021 TRADE230.068.0002.493.000
8ĐAKOVIĆ AGRAR DOO197.481.00013.919.000
9FARMASI COSMETICS180.839.00019.760.000
10IGOR VALUŠEK PR TRGOVINA NA MALO KOLIBRI BOOK NOVI SAD (LEDINCI)171.626.00031.139.000
11Sava Tomić Pr Sava Company154.525.00018.924.000
12HERMED88.259.0003.161.000
13MEDISAN INTERNATIONAL87.598.0001.416.000
14AD-KOMERC DOO NOVI SAD86.098.000691.000
15LETIĆ-WOLTEX DOO NOVI SAD84.282.0003.608.000
16SANEKO BGD DOO BEOGRAD70.439.0005.326.000
17Digital Point doo69.865.0001.139.000
18MARTIN CAFFE64.705.0002.148.000
19VITTORIA CODE DOO NIŠ63.770.000712.000
20MAGNES VENDING DOO NIŠ62.454.0003.713.000
21SAMOSTALNA TRGOVINSKA RADNJA CAFFE AUTOMATIC VERICA STAMATOVIĆ PREDUZETNIK KRAGUJEVAC56.890.0006.748.000
22ĐURA AUTOMATI52.987.0001.260.000
23MARKO SPASIĆ PR EXPERIOR51.420.0001.865.000
24DETERMINANTA DOO BEOGRAD50.268.0002.380.000
25IKOTIM d.o.o.48.771.0004.345.000
26M&M VENDING AUTOMATI DOO45.531.000285.000
27PREZENT INTERNATIONAL DOO BEOGRAD45.376.0001.566.000
28DALIBOR ANTIĆ PR GALAXY SD 202244.682.000918.000
29PRESS KOLPORTER DOO NOVI SAD43.926.0001.593.000
30JELENA MIĆIĆ PR STEFANO OBUĆA M43.188.0003.104.000
31DRAGAN JEVIĆ PR SAMOSTALNA ZANATSKA TRGOVINSKA RADNJA GAVRILO PLUS NOVI SAD35.978.000710.000
32VLADIMIR PETROVIĆ PR LUX UNIFORME35.281.0002.410.000
33ALEKSANDAR RISTIĆ PR ALEXANDROS FITNES34.952.0002.707.000
34AURA HOME d.o.o. Beograd31.458.0001.766.000
35NAŠ GRAD 139330.092.0002.585.000
36GORAN BABIĆ PR VENDING PRO29.434.0002.363.000
37G.T.A. PLUS DOO ARANĐELOVAC28.625.0002.101.000
38FAMIKOS 88 DOO VRANJE. TOPLIČKA 1428.138.000471.000
39IN MAX DOO VRŠAC27.983.000371.000
40Beokolporter Pres d.o.o.27.624.000615.000
41IGOR SAVIĆ PR PRODAJA AKUMULATORA IGOR27.496.0001.479.000
42NEMANJA VUČKOVIĆ PR VENDOS VENDING27.342.000508.000
43DAVID STAR CO. DOO.27.006.000783.000
44WOOLLINE DOO BEOGRAD26.516.0004.832.000
45FIBER EXPERTS26.512.000296.000
46IVAN SPASIĆ PR SANTEX PLUS26.475.0005.398.000
47BOŽIĆ25.987.0002.968.000
48m&m Vending doo25.930.000224.000
49PEPTID-N D.O.O. BEOGRAD25.727.0003.485.000
50ZNANJE KOD SANJE25.031.000602.000
51MILAN ŠERKOV PR AGROTEAM DMD24.252.000151.000
52DEJAN STOJANOVIĆ PR PRODAJA NAPITAKA COFFEA 012 POŽAREVAC22.656.0003.628.000
53FRESH COFFEE doo Beograd20.135.000201.000
54FENOMENA 021 DOO20.084.000655.000
55TOTAM CAR WASH 2020 DOO FUTOG19.273.000977.000
56JP TRŽNICA BAČKA TOPOLA19.146.0001.196.000
57VENDOLOVE18.884.000120.000
58DEJAN NIKOLČIĆ PR NALT AUTOMATI18.849.0001.600.000
59VIP POKLON DOO NOVI BEOGRAD18.736.000581.000
60Zora Drobnjak PR TR COFFEE TIME18.136.000952.000
61IVANA LAZOVIĆ PR TRGOVINSKA RADNJA ANDRONIKO UŽICE17.449.0001.456.000
62ULTRA FRESH MM17.429.000496.000
63ZIMNICA RADULOVIĆ16.392.0001.482.000
64CASTELLO BOVE DOO16.294.000441.000
65MILANOMED DOO15.953.00084.000
66KAVEMATIK15.460.0001.052.000
67Uroš Jovanović pr ViliTools14.863.0001.106.000
68HOME AIR SOLUTION DOO14.840.000614.000
69STZR SOKO IVAN MARJANOVIĆ PR UŽICE14.396.0001.129.000
70RUDOLF MAKRA PR OSTALA TRGOVINA NA MALO MAKI STOVARIŠTE ADA14.322.000456.000
71DUŠAN BRANČIĆ PREDUZETNIK OSTALA TRGOVINA NA MALO COFFEE CORP GROCKA13.935.000800.000
72MILORAD STOJIMIROVIĆ PR KARIBAN S13.759.000137.000
73COSMOPOLIT CORPORACION DOO TRNAVA13.716.000526.000
74ČEDO ŠARAC PR MIMASA 213.523.0002.527.000
75SINIŠA EREČKOVIĆ PR TRGOVINA AQUA IN SPIRIT PAVLIŠ13.095.0005.249.000
76GET URBAN D.O.O. SUBOTICA12.802.00017.000
77DALIBORKA ZEČEVIĆ BANjANIN PR NDN 202412.706.000362.000
78THREE & MORE DOO11.909.00055.000
79NCOM DOO11.757.0002.901.000
80IGOR JOVANČEV PR PARFUME4YOU11.754.00079.000
81Borko Đorđević Pr Džoker10.634.000895.000
82SRBOGAS PETROL DOO SMEDEREVO10.113.0001.926.000
83TERNERA10.096.0001.179.000
84BIO WELL PRODUCT DOO BEOGRAD9.981.0003.023.000
85AURA APEX DOO9.740.000161.000
86M2D2 PARTNER DOO9.345.0001.121.000
87MILOŠ NEDELJKOVIĆ PR TEHNODOM PLUS9.322.0003.004.000
88GREEK VENDING PRODUCTION9.301.00062.000
89TOTAM CAR WASH SISTEMI DOO FUTOG9.276.000333.000
90Slaviša Zdravković Preduzetnik trgovinska radnja VIKTORIJA NS Novi Sad9.172.0002.275.000
91BTL DOO BEOGRAD9.039.000796.000
92ĐORĐE OBRADOVIĆ PR DI ARGENTO8.876.0001.506.000
93Aura Home Plus Doo Beograd-Zvezdara8.845.0001.150.000
94CHROME-VANADIUM TOOLS DOO8.705.000916.000
95MILAN LEKIĆ PR PRODAJA OGREVA BEOGRAD8.614.000820.000
96VIKTORIJA-KV8.555.0001.084.000
97HARSH DOO BEOGRAD8.528.00095.000
98DRAGANA PAP PR TRGOVINSKA RADNJA GAGA BEČEJ8.269.0001.032.000
99SLAVICA VESELINOVIĆ PR OKO SVETA8.130.0002.257.000
Izvor: CompanyWall, *svi podaci su u dinarima

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.