Šta su teme Prolećnog zasedanja MMF i Grupacije Svetske banke?
14.4.2026 09:31 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Delegacija Srbije učestvuje na Prolećnom zasedanju Međunarodnog monetarnog fonda (MMF) i Grupacije Svetske banke, koje se održava od 13. do 18. aprila u Vašingtonu.
Tom prilikom, biće održani sastanci Međunarodnog monetarnog i finansijskog komiteta i Zajedničkog komiteta za razvoj, savetodavnih organa Međunarodnog monetarnog fonda i Grupacije Svetske banke, saopšteno je iz Narodne banke Srbije (NBS).
U fokusu ovogodišnjih sastanaka biće globalna ekonomska stabilizacija u uslovima pojačanih geopolitičkih i trgovinskih tenzija, održivost duga, svetski ekonomski izgledi i rizici, kao i pitanja od značaja za makroekonomsku i finansijsku stabilnost u izazovnom globalnom okruženju.
Predstavnici Srbije i tokom ovog Prolećnog zasedanja imaće niz bilateralnih susreta s rukovodstvom ovih institucija kako bi razgovarali o aktuelnim programima saradnje i podršci daljem očuvanju makroekonomske i finansijske stabilnosti zemlje.
Planirani su i bilateralni sastanci sa predstavnicima vodećih finansijskih institucija, brojnim investitorima i drugim zainteresovanim partnerima, kako bi se predstavili postignuti rezultati, ekonomski potencijal, kao i mogućnosti za ulaganja u našu zemlju, navodi NBS.
Pročitajte još:
Srpska delegacija učestvovaće i na zajedničkom sastanku Konstituence Švajcarske, kao i sastanku zatvorenog tipa koji direktor Sektora za Evropu Međunarodnog monetarnog fonda organizuje s guvernerima i ministrima finansija zemalja srednje, istočne i jugoistočne Evrope, i na kome će biti razmatrani ekonomski izgledi za Evropu za naredni period.
















Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.