U Kini otkriveno naftno polje sa rezervama većim od 100 miliona tona
31.3.2025 10:31 Autor: Redakcija Biznis.rs 1



Kineska naftna kompanija CNOOC saopštila je danas da je otkriveno veliko naftno polje u istočnom delu Južnog kineskog mora sa dokazanim rezervama većim od 100 miliona tona.
Polje identifikovano kao Huižu 19-6, nalazi se oko 170 kilometara od grada Šenžen, javila je agencija Xinhua, a prenela Beta.
Južno kinesko more je nedovoljno istraženo zbog teritorijalnih sporova, ali većina poznatih nalazišta nafte i gasa nalazi se u kineskim oblastima, prema američkoj Upravi za energetske informacije (EIA).
Peking smatra da polaže pravo na suverenitet nad gotovo celim morem, dok Filipini, Malezija, Vijetnam, Indonezija i Brunej smatraju da i oni imaju to pravo.
Pročitajte još:
Bez obzira na otkriće tog naftnog polja, Kina ostaje najveći svetski uvoznik sirove nafte, proizvodeći oko 11,1 miliona barela dnevno prošle godine, prema analizi američke vlade.
Jj992
1.4.2025 #1 AuthorPitam se samo da li je u redu eksploatisati sve na ovoj planeti….