Od ponedeljka počinje da se obračunava zatezna kamata za neplaćene iznose

Ističe rok za plaćanje treće rate poreza na imovinu

PoreziPreduzetnikSrbijaVesti

11.8.2021 12:10 Autor: Gordana Bulatović

Ističe rok za plaćanje treće rate poreza na imovinu Ističe rok za plaćanje treće rate poreza na imovinu
U ponedeljak 16. avgusta 2021. godine ističe rok za uplatu obaveze za treći kvartal godišnjeg poreza na imovinu za tekuću godinu, svim poreskim obveznicima... Ističe rok za plaćanje treće rate poreza na imovinu

U ponedeljak 16. avgusta 2021. godine ističe rok za uplatu obaveze za treći kvartal godišnjeg poreza na imovinu za tekuću godinu, svim poreskim obveznicima – fizičkim licima, preduzetnicima i pravnim licima.

Kako se podseća u saopštenju Sekretarijata za javne prihode, prema Zakonu o porezima na imovinu, porez na imovinu se plaća tromesečno, u roku od 45 dana od početka tromesečja.

Redovnim i blagovremenim izmirivanjem poreza obveznici izbegavaju obračun i naplatu zakonom propisane kamate zbog kašnjenja u plaćanju, kao i pokretanje prekršajnog postupka.

Ukoliko porez ne plate do 16. avgusta, obveznicima će počinje da se obračunava zatezna kamata za neblagovremeno plaćene javne prihode.

Kako je ranije istakla u razgovoru za naš portal poreska savetnica iz PSK Accounting agency, Gordana Aritonović, Zakon o poreskom postupku i poreskoj adiministraciji definiše da je kamata za neblagovremeno plaćene javne prihode jednaka referentnoj kamatnoj stopi NBS, plus 10 odsto. Ova kamata je veća za 10 procenata u odnosu na zateznu kamatu definisanu u Zakonu o zateznoj kamati, a koju redovno ažurira NBS na svom portalu.

Za sve potrebne informacije obveznici se mogu obratiti nadležnim opštinskim odeljenjima Sekretarijata za javne prihode, svakog radnog dana od osam do 14 sati, a sredom od osam do 18.30 časova.

U saopštenju Uprave za trezor, omogućeno je brzo plaćanje ovog poreza bez provizije u mreži od 34 filijale i 110 ekspozitura u gotovo svim mestima u Srbiji. Pored poreza na imovinu, u Upravi se besplatno ili uz najnižu proviziju mogu platiti i ostali računi i dažbine.

„Uprava za trezor nastoji da svojim poslovanjem izlazi u susret potrebama građana i privrede, uz stvaranje uslova za maksimalne uštede vremena i novca prilikom plaćanja“, ističe se u saopštenju.

Tagovi
DUG SRBIJA

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.