vlasnica kozmetičkog salona Salon Jasna obeležava 55 godina rada u oblasti kozmetologije

Kvalitet i organski rast su naše zvezde vodilje

Firme u fokusuPoslovanjeSrbija

29.11.2023 10:53 Autor: Milica Vojtek 2

Kvalitet i organski rast su naše zvezde vodilje Kvalitet i organski rast su naše zvezde vodilje
Jasna i Branko Obradović – stručnjak iz oblasti kozmetologije i menadžer – decenijama uspešno vode jedan od najčuvenijih beogradskih kozmetičkih salona – Salon Jasna.... Kvalitet i organski rast su naše zvezde vodilje

Jasna i Branko Obradović – stručnjak iz oblasti kozmetologije i menadžer – decenijama uspešno vode jedan od najčuvenijih beogradskih kozmetičkih salona – Salon Jasna. U godini koja je na izmaku, Jasna Obradović slavi dva jubileja – 55 godina iskustva i rada u struci, kao i 40 godina saradnje sa Biologique Recherche, francuskom firmom čiji je distributer već tri decenije.

Svoju karijeru naša sagovornica započela je kao nastavnik stručne prakse u Školi za negu lepote, a 1981. je otvorila svoj prvi salon na Vračaru i počela da prati nova dostignuća iz oblasti kozmetike na najvećim svetskim kongresima. Za višedecenijski uspeh veruje da su zaslužni pre svega kvalitet rada i proizvoda koje koristi.

U junu 2002. godine Obradovići su registrovali preduzeće J V B d.o.o. Beograd, pod kojim posluju iako su nadeleko poznatiji po nazivu svog salona.

Govoreći o najčešćim klijentima, vlasnica ovog kozmetičkog studija objašnjava da je firma kroz decenije poslovanja organski rasla, a zajedno sa njom i njeni komitenti.

Godine za nama, koje su obeležile pandemija korona virusa, kao i rat u Ukrajini, ostavile su traga na poslovanje, ali prema rečima naše sagovornice, činjenica da smo „prošli period sankcija i rata čini nas iskustvenim u kriznim situacijama.“

„Jedini odgovor na sve izazove koje ovo tržište iziskuje, jeste kvalitet i organski rast koji su naše zvezde vodilje“, ističe Obradović.

Govoreći o tekućoj godini, ograničavajućim i pozitivnim faktorima, ona je iskrena i kaže da je „oprez“ ove godine obeležio i moguće saradnje.

„U 2023. godini je primetno da su novi investitori vrlo uzdržani, tako da se prilagođavanje na novonastalu situaciju i oprez rastegao sve do pred kraj 2023. godine. Valjda smo se svi privikli na neizvesnu budućnost pa samim tim i prilagodili svoja poslovanja“, navodi Obradović.

S obzirom na to da je u delatnosti u kojoj naša sagovornica ostvaruje uspehe već više od pola veka konkurencija vrlo prisutna, ona ističe da se sa njom bori „isključivo kvalitetom i dobrim proizvodom, kao i korektnom saradnjom sa svojim komitentima“.

Govoreći o planovima za budućnost, kojih uvek ima, kaže da su „održivi rast i mogućnost diversifikacije poslovanja“, one stavke kojima će se posvetiti u narednom periodu.

S obzirom na to da ima više od pola veka radnog iskustva, našu sagovornicu za kraj razgovora pitamo, šta je recept za uspeh i kako u poslu „trajati“.

„Ako imate dobar proizvod, držite se njega, na kraju će vam se investicija isplatiti!“, zaključuje Jasna Obradović.

Firma J V B d.o.o. Beograd, pod kojom posluje Salon Jasna, nalazi se na našoj listi 99 najuspešnijih malih i mikro preduzeća u Srbiji u 2022. godini u svojoj registrovanoj delatnosti, na osnovu podataka i proračuna koje nam je dostavila bonitetna kuća CompanyWall, a u nastavku pogledajte celo rangiranje.

Najuspešnija mala i mikro preduzeća u trgovini na veliko parfimerijskim i kozmetičkim proizvodima
PozicijaIme preduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
1.RP COMPANY DOO NOVI SAD686.685.00090.477.000
2.LABORATORIJA DOKTOR PAVLOVIĆ DOO BEOGRAD248.092.00078.222.000
3.Naos d.o.o.542.825.00076.426.000
4.VSD TRADE DOO BEOGRAD471.087.00072.736.000
5.J V B DOO BEOGRAD (STARI GRAD)208.283.00067.278.000
6.CLARUS ACTA DOO BEOGRAD (ZEMUN)348.794.00067.017.000
7.LE-CO DOO PARAĆIN577.226.00050.441.000
8.DAMB DOO BEOGRAD127.902.00045.567.000
9.KOZMETIKA AFRODITA DOO BEOGRAD, ZEMUN439.651.00038.896.000
10.DOO SIGNAL SUBOTICA465.306.00038.052.000
11.STERLING DOO BEOGRAD555.283.00024.627.000
12.GLENIN TIM DOO45.190.00011.801.000
13.UNITECH DOO NOVI SAD422.369.00011.378.000
14.PAN POINT DOO BEOGRAD136.196.0008.807.000
15.NATURALAB DOO28.589.0007.452.000
16.The Infinity of Perfumes doo18.605.0007.278.000
17.MARIO PETROVIĆ PR FLORA upd23.594.0007.175.000
18.JELENA LEKIĆ PR ART NAIL SALON54.348.0006.123.000
19.DAMACO DOO BEOGRAD66.060.0005.567.000
20.Magdis International d.o.o.40.124.0005.410.000
21.IMELA FARMACIJA DOO VALJEVO31.977.0005.219.000
22.BORF DOO BEOGRAD49.429.0004.905.000
23.GREEN COSMETICS DOO34.211.0004.865.000
24.PETRA-GROUP DOO BEOGRAD, ZEMUN51.846.0004.857.000
25.IN SHOP DOO BEOGRAD71.214.0004.161.000
26.REAL SHINE DOO78.240.0002.554.000
27.DOO LT SISTEM NOVI SAD86.592.0002.170.000
28.NovaDerma DOO238.032.000132.000
izvor: CompanyWall, *svi podaci su za 2022. godinu, u dinarima
  • MARIJAMACA

    29.11.2023 #1 Author

    Cestitamo i bravo za Jasnu💪

    Odgovori

  • SHALIMAR

    29.11.2023 #2 Author

    Nema boljih od njih,imaju konkurenciju koja im nije ni prici.Zelim im da im svaka bude jos bolja i uspesnija,zasluzuju!

    Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *