SG63 Group za dve godine proširio online ponudu

Rast poslovanja gradimo na preporukama i kupcima koji se vraćaju

Firme u fokusuSrbija

28.9.2026 10:57 Autor: Mirjana Vasić Adžić 2

Rast poslovanja gradimo na preporukama i kupcima koji se vraćaju Rast poslovanja gradimo na preporukama i kupcima koji se vraćaju
Online prodaja bele tehnike i uređaja za domaćinstvo postaje sve konkurentnije tržište, na kojem trgovci nastoje da privuku kupce ne samo cenom, već i... Rast poslovanja gradimo na preporukama i kupcima koji se vraćaju

Online prodaja bele tehnike i uređaja za domaćinstvo postaje sve konkurentnije tržište, na kojem trgovci nastoje da privuku kupce ne samo cenom, već i kvalitetom usluge. Kompanija SG63 Group, koja posluje kroz online prodavnicu Lirs, na tržištu je dve godine, a za to vreme beleži rast prihoda, broja porudžbina i zaposlenih.

Direktorka kompanije Ivana Cikarski kaže da se poslovanje od početka prilagođavalo promenama na tržištu i ekonomskoj situaciji u Srbiji.

„Bavimo se online prodajom bele tehnike, malih kućnih aparata, računara, telefona i drugih proizvoda. Na tržištu poslujemo dve godine“, kaže Cikarski.

Do kupaca dolaze prvenstveno preko online kanala, a jedan od važnih izvora vidljivosti je platforma ePonuda. Međutim, kompanija se oslanja i na nešto što je, prema rečima Cikarski, posebno važno za dalji rast – postojeće kupce koji se vraćaju i preporučuju prodavnicu drugima.

„Imamo dosta kupaca povratnika koji se vraćaju na našu platformu, kao i preporuke starih kupaca. Dosta nas preporučuje i veštačka inteligencija“, navodi ona.

Rast prihoda i sve veći broj porudžbina Cikarski vidi kao najvažnije pokazatelje uspeha kompanije. Sa širenjem poslovanja raste i broj zaposlenih.

„Uspeh je što povećavamo prihode, iz dana u dan imamo sve više porudžbina, kao i dosta novog osoblja“, kaže direktorka SG63 Group.

Poslovanje se, dodaje, kontinuirano prilagođava ekonomskim okolnostima u Srbiji. Promene na tržištu zahtevaju od trgovaca da budu spremni da menjaju način poslovanja i odgovore na potrebe kupaca.

Ipak, najveći izazov za kompaniju ostaje jaka konkurencija u online trgovini. U moru ponuda, smatra Cikarski, nije dovoljno samo biti prisutan na tržištu – potrebno je pronaći ono po čemu će kupac određenu prodavnicu zapamtiti.

„Najveći izazov je izboriti se sa konkurencijom i izdvojiti se po nečemu prepoznatljivom“, ističe ona.

U Lirsu su odlučili da se izdvoje kroz odnos prema kupcima. Kompanija nastoji da uslugu gradi na ljubaznosti i maksimalnom poštovanju svakog kupca, bez obzira na vrednost ili vrstu porudžbine.

„Trudimo se da budemo najljubazniji i da svakom kupcu izađemo u susret“, kaže Cikarski.

Upravo povratak kupaca vidi kao jednu od potvrda da takav pristup daje rezultate. Kompanija je, kako navodi, posebno ponosna na to što joj poslovanje raste iz godine u godinu, ali i na činjenicu da se kupci vraćaju.

„Ponosni smo što nam svake godine raste poslovanje i što nam se kupci rado vraćaju“, zaključuje Cikarski.

99 najuspešnijih mikro preduzeća u Srbiji za 2025. godinu u delatnosti trgovine na malo posredstvom pošte ili preko interneta, po prihodima
PozicijaIme preduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
1DOTONLINE d.o.o.353.900.0002.113.000
2MILICA PAVLOVIĆ PR BEBOMANIJA158.939.0006.279.000
3LAZY SHOP DOO158.375.00013.831.000
4LAZAR JOKSIMOVIĆ PR BIZONLINE134.245.0001.563.000
5SAVA VACIĆ PR ECOM SOLUTIONS116.746.000228.000
6MALA SRB PRODAVNICA d.o.o. Beograd112.052.00060.000
7KLIKOM DOO112.013.0001.953.000
8NAIL SHOP IV107.756.00023.266.000
9MATTIVA DOO105.575.0001.324.000
10Milan Jovanovic Tech DOO102.682.0001.566.000
11BORSSO-TECH100.531.000326.000
12DELOOVI92.946.0003.564.000
13SILUX D.O.O.91.863.0002.396.000
14TICKETING DOO BEOGRAD89.116.0001.185.000
15SVE ZA KUĆU DOO BEOGRAD87.744.000121.000
16ALATIOPREMA DOO82.726.000490.000
17POKLONI.COM82.120.000125.000
18INTERNET TRGOVINA VJN NOVI SAD81.962.0002.410.000
19MERCATO VIRTUALE DOO81.662.0002.627.000
20Biblionn doo81.276.0004.163.000
21JOKO BABY DOO PETROVARADIN78.771.000552.000
22MERINO WORLD NOVI PAZAR78.698.0004.666.000
23BRANDIT TECHNOLOGY DOO77.467.0004.944.000
24ALEKSANDAR ILIĆ PR JUNA77.262.0002.306.000
25LEP DOM DOO77.094.0001.250.000
26FILMAX SHOP76.603.000611.000
27KORISNA KNJIGA DOO VRČIN73.764.0002.934.000
28BEBIN KUTAK DOO72.345.0005.018.000
29DRAGANA TRIVAN PR NICOLE71.813.00063.000
30DOO TRANS-EKSPRESS ZA ŠPEDICIJU.TRGOVINU I USLUGE70.488.0001.003.000
31NK FIT&BEAUTY DOO70.118.0005.573.000
32DUŠAN LALIĆ PR ONLINE SHOP S&F69.627.0002.826.000
33BELA VRANA69.612.00016.956.000
34INTERNATIONAL TRADE HOUSE67.393.0001.929.000
35K WAY BEAUTY67.331.0005.532.000
36Marko Jovanović PR pokupi.rs67.099.0004.128.000
37STRELA LTD66.999.00012.111.000
38STEVICA GAVRIĆ PR KONTROVERZAN66.857.0006.921.000
39ESOS D.O.O.66.753.0005.637.000
40KERI-K.D BORČA66.205.0002.165.000
41NOAR BEAUTY NOVI PAZAR65.843.0008.517.000
42SAŠA MARKOVIĆ PR HOME SHOP.CO.RS65.272.00014.945.000
43Vukašin Vico pr HERTZ SHOP65.089.0002.347.000
44SG63 GROUP DOO64.903.000920.000
45VILA PURE NUTRITION64.424.00018.242.000
46BRZAKUPOVINA64.424.000144.000
47TRGOVINSKA RADNJA MANDARIN63.725.0005.785.000
48NIKOLA BAKULA PR PORUČI63.349.0003.899.000
49IVAN PETROVIĆ PR KEŽUAL63.146.0007.875.000
50IVAN MILENKOVIĆ PR BOŽEVAC61.044.00014.518.000
51URBAN SHOES-MLD60.855.0006.220.000
52Nemanja Malović Pr NM DIGITAL60.084.000935.000
53ORIGINALNI PARFEMI DOO BEOGRAD59.463.0004.469.000
54DOTA BAGS58.758.00015.457.000
55TEBI COMMERCE57.362.0001.123.000
56ROTATORIA DOO56.944.00012.322.000
57Amv natura doo56.626.0005.450.000
58SHOPPINDO56.377.0003.851.000
59ZINZINO DOO55.231.000288.000
60ECOMMSHOP54.895.0002.217.000
61DRAGAN ŠEVO PR ČURUG54.405.0006.079.000
62OD IGLE DO LOKOMOTIVE54.089.0001.508.000
63DIRECT GROUP RS53.950.0002.866.000
64AGROMOTO PR ALEKSANDAR JOVIČIN53.854.0006.439.000
65Top Store Beograd52.686.000568.000
66Đorđe Radosavljević PR RR22 Tools52.385.0008.206.000
67VRAČAR52.213.0009.221.000
68LUENE 2023 DOO PETROVARADIN51.925.00018.237.000
69FUDI DOO50.875.0001.302.000
70OBD250.704.000437.000
71TEHNOKRUG DOO50.345.000254.000
72IMPAKT ONLINE d.o.o.50.298.00063.000
73AROLA DOO49.610.0005.278.000
74STEVAN KRSTIĆ PR INTERNET PRODAJA NOVI SAD49.365.0005.900.000
75SIGURNA KUPOVINA ONLINE48.915.0002.461.000
76HIPERA DOO BEOGRAD-ZEMUN48.239.000234.000
77EHOME WORLD47.969.000495.000
78VALLDER-RS DOO47.843.0004.674.000
79KRISTIJAN RISTIĆ PR V2 SHOP47.703.0001.627.000
80DIFFER47.672.0004.693.000
81EXCELSIOR PROFESSIONAL46.755.0001.572.000
82Vilimonović Doo46.599.0002.597.000
83DK SOLUTIONS46.210.0002.693.000
84BOGDAN ĐURIČIĆ PR ECOM SHOPILY44.780.000593.000
85KALJENO STAKLO DOO44.373.000254.000
86ZYXTER DOO44.072.0007.350.000
87ODDO d.o.o. Beograd44.035.000638.000
88NARUČI KAFU DALIBOR MILIĆ PREDUZETNIK43.737.0002.974.000
89NORO43.711.0007.293.000
90OAZA ONLINE43.450.000973.000
91KLIMALUX DOO42.530.0002.909.000
92MILICA ČEČARIĆ PR NEXUS TRADE SHOP40.045.0001.557.000
93R&M FASHION LOOK KRUŠEVAC39.326.000899.000
94TERES-M DOO BEOGRAD38.375.0003.143.000
95MATEH POSLOVNA REŠENJA38.263.0003.548.000
96ELEKTROGREJANJE d.o.o.37.974.000701.000
97INNERCARE36.562.0002.622.000
98PRO METZ D.O.O.36.388.0006.349.000
99NEW HOPE GLOBAL36.224.000324.000
Izvor: CompanyWall, *svi podaci su u dinarima
  • SANJA91

    5.10.2026 #1 Author

    Rast SG63 Group-e pokazuje da se na sve konkurentnijem tržištu online trgovine dugoročna prednost ne gradi samo niskim cenama, već kombinacijom kvalitetne usluge, lojalnosti kupaca i sposobnosti brzog prilagođavanja tržišnim promenama.

    Odgovori

  • STEPA

    11.10.2026 #2 Author

    Preporuka je najbolji pokazatelj poslovanja jedne firme

    Odgovori

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.