Super Wash 1 – uslužno pranje i održavanje garderobe

Kvalitet, brzina i komfor kao osnova razvoja poslovanja

Firme u fokusuSrbija

28.10.2026 11:59 Autor: Mirjana Vasić Adžić 0

Kvalitet, brzina i komfor kao osnova razvoja poslovanja Kvalitet, brzina i komfor kao osnova razvoja poslovanja
U vremenu kada se svakodnevne obaveze sve teže uklapaju u raspored, usluge pranja, peglanja i hemijskog čišćenja postaju važna podrška zaposlenim ljudima i porodicama.... Kvalitet, brzina i komfor kao osnova razvoja poslovanja

U vremenu kada se svakodnevne obaveze sve teže uklapaju u raspored, usluge pranja, peglanja i hemijskog čišćenja postaju važna podrška zaposlenim ljudima i porodicama. Preduzeće Super Wash 1 svoj razvoj zasniva upravo na razumevanju potreba klijenata, uz nastojanje da im uštedi vreme i obezbedi kvalitetnu negu odeće i obuće. Pored osnovnih usluga, kompanija je proširila ponudu profesionalnim čišćenjem obuće i dostavom na kućnu adresu, čime je dodatno unapredila komfor korisnika.

Kako ističe Jelena Mihajlović izpreduzeća Super Wash 1, najveću potvrdu kvaliteta poslovanja predstavljaju zadovoljni klijenti koji se vraćaju i preporučuju usluge drugima. Među korisnicima su zaposleni poslovni ljudi i porodice kojima je važno da uštede vreme na kućnim poslovima, ali i preduzeća kojima je potrebno redovno održavanje tekstila i uniformi. Upravo preporuke zadovoljnih korisnika, uz prisustvo na društvenim mrežama i lokalnim marketinškim kanalima, predstavljaju glavne načine dolaska do novih klijenata.

U protekle dve godine kompanija je ostvarila stabilan rast broja stalnih korisnika i proširila spektar usluga. Posebno se izdvojilo uvođenje preuzimanja i vraćanja odeće na kućnu adresu, kao i specijalizovane nege i čišćenja obuće. Prema rečima Mihajlović, interesovanje klijenata za ove usluge pokazalo se kao izuzetno dobro, potvrđujući da praktičnost i ušteda vremena imaju sve veći značaj u izboru uslužnih delatnosti.

Istovremeno, unapređeni su tehnički kapaciteti i oprema, što je omogućilo bržu obradu garderobe i dodatno podizanje kvaliteta usluge. U delatnosti u kojoj su pažnja prema detaljima i pravilna obrada različitih materijala od presudnog značaja, ulaganje u opremu predstavlja važan deo očuvanja standarda i poverenja korisnika.

Poslovanje, međutim, nije bilo bez izazova. Rast cena energenata i sirovina, kao i potreba za pronalaženjem i zadržavanjem pouzdanih i predanih radnika, zahtevaju stalno prilagođavanje. U preduzeću Super Wash 1 navode da je posebno važno pronaći ravnotežu između rastućih ulaznih troškova i očuvanja konkurentnih cena, uz istovremeno održavanje visokih standarda rada.

„Ekonomsko okruženje zahtevalo je veliku fleksibilnost i pažljivo upravljanje resursima. Usmerili smo se na energetsku efikasnost radionice, optimizaciju nabavke hemijskih sredstava vrhunskog kvaliteta i pažljivo planiranje troškova, kako bismo izbegli prebacivanje tereta inflacije na klijente“, objašnjava Mihajlović.

Takav pristup omogućio je kompaniji da zadrži pristupačne cene, uz nastojanje da kvalitet usluge ostane na visokom nivou. Ipak, održavanje tog balansa zahteva kontinuirana ulaganja, kako u opremu tako i u zaposlene, čiji su pažljiv i odgovoran odnos prema garderobi klijenata ključni za svakodnevno poslovanje.

Dalji razvoj preduzeća Super Wash 1 zasniva se na kvalitetu, brzini i komforu za korisnike. U planu je da se nastavi sa ulaganjem u savremenu opremu i ekološki prihvatljive preparate za čišćenje, uz postepenu digitalizaciju poslovanja. Poseban fokus biće na daljem razvoju dostave na kućnu adresu, kako bi korišćenje usluga bilo jednostavnije i prilagođenije svakodnevnim potrebama klijenata.

Iza razvoja poslovanja, kako ističe Mihajlović, stoji i odnos poverenja koji se gradi godinama. Posebno su ponosni na klijente koji im poveravaju omiljene komade odeće, ali i garderobu za posebne prilike, kada su pažljiva obrada i pouzdanost naročito važni. Prepoznatljivost među lokalnim stanovništvom i poslovnim saradnicima, kao i predanost zaposlenih, vide kao potvrdu da se dugoročno poverenje gradi doslednim kvalitetom i odnosom prema svakom korisniku.

Upravo na tim osnovama Super Wash 1 planira da nastavi razvoj poslovanja, uz prilagođavanje novim navikama potrošača i unapređivanje usluga koje klijentima štede vreme i olakšavaju svakodnevicu.

99 najuspešnijih preduzeća u delatnosti pranja i hemijskog čišćenja tekstilnih i krznenih proizvoda, po prihodima u 2025.
PozicijaIme preduzećaUkupni prihodiRezultat poslovanja
1Lindstrom d.o.o.393.904.00012.767.000
2BELA HARMONIJA346.290.00027.775.000
3POP S DOO BEOGRAD157.243.000407.000
4LIČINA d.o.o.144.420.00012.057.000
5TOP MARKET GLOBAL DOO BEOGRAD136.909.0008.783.000
6SAMOSTALNA ZANATSKA RADNJA ZA HEMIJSKO ČIŠĆENJE TKANINA I ODEĆE FINOĆA IVAN ANDRIJIĆ PR BEOGRAD (ZVEZDARA)83.757.0002.820.000
7TRUD NNR DOO BEOGRAD83.585.0001.452.000
8BAHA DOO BEOGRAD76.899.0007.337.000
9FLEKA63.028.00011.385.000
10RV GLO D.O.O.56.001.0003.587.000
11HEMIJSKE ČISTIONICE MASLAČAK54.040.00012.442.000
12PURE POINT DOO NOVI SAD49.677.0001.162.000
13JUPITER – HIGIJENA DOO BEOGRAD42.795.0001.580.000
14PROFI42.459.000849.000
15DEKI 731.448.000570.000
16BRATISLAV JOVANOVIĆ PREDUZETNIK RADNJA ZA PRANJE TEKSTILNIH PROIZVODA ČIŠĆENJE I UPRAVLJANJE NEKRETNINAMA BELINO DOM LESKOVAC31.006.0001.468.000
17JOVAN BJELOBABA PR SUPER CLEAN29.624.0008.103.000
18FRESH EXPRESS DOO BEOGRAD27.399.000177.000
19Nikola Palčić pr Master 198326.368.0004.123.000
20MARKO BEČELIĆ PREDUZETNIK HEMIJSKA ČISTIONA PČELICA 1983 NOVI SAD24.004.00072.000
21N CRYSTAL CLEAN DOO23.985.00047.000
22MAGNA WASHING DOO23.272.000670.000
23DOO AQUA SYSTEM ZA TRGOVINU I USLUGE22.124.000161.000
24NEVENA TRIFUNOVIĆ PREDUZETNIK CVETIĆ – SOBA 15721.924.0001.480.000
25WASH-VEŠ d.o.o. Novi Sad21.589.0002.547.000
26DANILO STANOJEVIĆ PR WASH LINE D&I19.642.0007.212.000
27SMART SOFT DOO BEOGRAD19.484.0001.008.000
28DRAGOSLAV STOŠIĆ PREDUZETNIK. TEPIH SERVIS FRESH PLUS. LESKOVAC19.356.0001.459.000
29WASH EXPRESS SERVICE15.742.0004.848.000
30Čistije belo doo14.803.0001.249.000
31LANDRIA DOO NOVI SAD14.739.00097.000
32CLEAN TEAM S.P.14.692.000340.000
33KALIMERO ZVEZDANA13.387.0006.759.000
34HORECA OFFICE DOO13.288.0002.222.000
35ZORA DOO HEMIJSKA ČISTIONA I PRAONA11.938.000189.000
36BIANCO DRY CLEANING11.541.00071.000
37MILOŠ STOJADINOVIĆ PR PRANJE I HEMIJSKO ČIŠĆENJE TEPIH SERVIS CALIMERO KOVILJ11.236.00081.000
38GORDANA JOVANOVIĆ PREDUZETNIK Perionica veša i hemijsko čišćenje WASH BLACK&WHITE Beograd10.391.000295.000
39BARON VARDA10.287.0001.456.000
40CLEANING SOLUTIONS DOO10.150.000331.000
41KOLE9.905.000437.000
42HEMOTEKS PLUS9.375.000245.000
43MITAR GAVRANIĆ PR GAVRO.M. APOLO9.246.000360.000
44MILAN MILOVANOVIĆ PR SLAVICA ETILEN9.245.0001.037.000
45SUZANA MILANOVIĆ PR LAVARE BEOGRAD8.547.000244.000
46LARA JOVIĆ PR HEMIJSKA ČISTIONA ELEGANT8.158.000474.000
47EXPRESS LAUNDRY DOO8.005.000267.000
48SZR ZA HEMIJSKO ČIŠĆENJE SAIS ISAKOV SAŠA PR BEOGRAD (ZVEZDARA)7.975.0001.250.000
49MILOŠ MIHAJLOVIĆ PR LJILJA-EKSPRES7.965.000461.000
50SRĐAN ŠOŠKIĆ PR ULOTINA7.950.000978.000
51„AM SISTEM 043“ DOO7.945.000828.000
52Đurđica Trifunović pr VEŠERAJ ROYAL7.945.000275.000
53VEŠOMAT DOO7.754.0002.796.000
54BOJAN RAFAILOVIĆ PR ZR SPARKLY-20217.750.000750.000
55MISS CLEAN DOO BEOGRAD7.719.0001.047.000
56PREDRAG RAKIĆ PREDUZETNIK. SAMOSTALNA ZANATSKA RADNJA ETILEN LESKOVAC7.563.0001.012.000
57DRAGAN MIHAJLOVIĆ PR SUPER WASH 17.483.00068.000
58DRAGOSLAV LOVČEVIĆ PREDUZETNIK. SAMOSTALNA ZANATSKA RADNJA ZA PRANJE I PEGLANJE ODEĆE I TEKSTILA BEOVEŠ. BEOGRAD (STARI GRAD)7.360.000214.000
59ČISTO-17.153.000532.000
60BOVUMATI DOO7.033.000651.000
61PREDRAG MIHAILOVIĆ PREDUZETNIK. RADNJA ZA HEMIJSKO ČIŠĆENJE I BOJENJE RAŠA BEOGRAD (VRAČAR)7.003.000784.000
62VITA VEŠ MKP doo6.981.000247.000
63PROFI DM-0186.909.000185.000
64RADNJA ZA PRANJE I HEMIJSKO ČIŠĆENJE BIANCO MILENKO SAMAC PR BEOGRAD (SAVSKI VENAC)6.791.000691.000
65SAŠA NEDELJKOVIĆ PR PRANJE I HEMIJSKO ČIŠĆENJE EXTRA FRESH VESH PLUS KOVAČICA6.753.00046.000
66MIROSLAV BOŽILOV PR TRI BRATA 19926.589.000289.000
67Ognjen Čudić pr Nora6.470.00037.000
68BELO DOO6.444.000552.000
69WEŠERAJ DORĆOL DOO6.402.00054.000
70Nova Logistics 034 DOO6.336.000262.000
71MILICA RADENKOVIĆ-LISICA PR LISICA CLEAN6.162.000682.000
72SZR MEGA SJAJ SAŠA SUROVI PREDUZETNIK NOVI SAD6.079.000738.000
73SVEŽINA5.965.00047.000
74EMPEROR DOO5.961.000100.000
75MILAN POLEDICA PR FULL&PROFI5.842.0001.221.000
76IT EXCLUSIVE TREZOR DOO BEOGRAD5.700.000737.000
77GORAN HIGIJENA5.672.0004.953.000
78BIANCO LAUNDRY DOO5.499.000342.000
79SUVEŠ5.429.000659.000
80MRVA5.207.00043.000
81STEFAN SARIĆ PR WASH HOUSE 0185.113.000939.000
82VAŠ FRESH VEŠ4.968.00027.000
83PREDUZEĆE ZA UVOZ.TRGOVINU I USLUGE SECOND HAND DOO.NOVI BEČEJ4.927.000328.000
84LJILJANA JOVANOVIĆ PR M.M.D. SAŠKA4.794.000720.000
85NANEX PLUS DOO BEOGRAD4.673.000120.000
86DEJAN MILOŠEVIĆ PR SERVIS ZA PRANJE I ČIŠĆENJE LAKI4.530.000667.000
87DOKI CLEAN4.401.000436.000
88Vladimir Dumović PR LAUNDROMATE4.325.0002.230.000
89CLEAN EXPERT DOO BEOGRAD-VOŽDOVAC4.308.000889.000
90SBS LINE DOO BEOGRAD4.268.000162.000
91DRAGICA BLAŽIĆ PR T&M4.228.000600.000
92NS MEGA SJAJ SZR VERONIKA SUROVI PREDUZETNIK NOVI SAD4.119.000479.000
93DALIBOR MATARUGA PREDUZETNIK HIGIJENSKO ČIŠĆENJE OBJEKATA I TEPIH SERVIS MATARUGA SM SREMSKA MITROVICA4.118.0001.936.000
94Jelena Prica pr praonica Velur IV Odžaci4.103.000157.000
95SR TEPIH SERVIS GLANC OLIVERA PAJDAČKI PR ZRENJANIN4.091.00049.000
96STEFAN DUJKOVIĆ PR MS PROFESSIONAL4.048.0001.500.000
97STEFAN STANIĆ PR KONTE-S4.022.00049.000
98VLADIMIR MARKOVIĆ PR NS KING4.021.000225.000
99DELFIN AKVA SPIN 20173.950.00032.000
Izvor: CompanyWall, *svi podaci su u dinarima

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

    Biznis.rs newsletter

    Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

    Vaša e-mail adresa će biti korišćena isključivo za potrebe slanja newslettera, a u skladu sa Politikom privatnosti.