Infantino sazvao hitan sastanak posle zahteva za smenu
5.8.2026 16:37 Autor: Redakcija Biznis.rs 0

Predsednik Međunarodne fudbalske federacije (FIFA) Đani Infantino (Gianni Infantino) danas će u Maroku održati sastanak sa najvišim rukovodstvom organizacije. Prema navodima medija, sastanak je sazvan u trenutku kada se Infantino suočava sa sve većim kritikama i slabljenjem uticaja unutar FIFA.
Britanski Sky News navodi da je cilj sastanka da se razmotri situacija u organizaciji nakon talasa nezadovoljstva izazvanog predsednikovim poslednjim potezima. Infantino se poslednjih nedelja našao pod pritiskom zbog planova za reorganizaciju komercijalnih prava Svetskog prvenstva.
Prema pisanju lista Times, najveće kontinentalne fudbalske konfederacije – UEFA, CONCACAF i Azijska fudbalska konfederacija – žele da što pre dođe do Infantinove smene. Razlog je njegov predlog da se deo komercijalnih prava za svetska prvenstva proda privatnim investitorima preko nove organizacije pod nazivom FIFA Forward Enterprise (FFE).
Mediji su tvrdili da je Infantino planirao da lično predvodi novu organizaciju i da za tu funkciju prima osnovnu godišnju platu od 30 miliona dolara, ne računajući bonuse. Nakon oštrih reakcija iz fudbalskih krugova i javnosti, on je odustao od tog projekta.
Pročitajte još:
Izbori za predsednika FIFA zakazani su za mart 2027. godine u Maroku. Iako je Infantino još u maju najavio da će se kandidovati za novi mandat, nakon kontroverzi oko projekta FFE podršku su mu povukli fudbalski savezi Engleske, Velsa i Srbije.
















Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.