ULAGANJE U PANČEVAČKU RAFINERIJU VEĆE OD 800 MILIONA EVRA Kompanija NIS investiraće dodatna sredstva za veću ekološku korist

Firme u fokusuInvesticijeNovacU fokusu

18.12.2020 15:11 Autor: Ljiljana Begović 0

ULAGANJE U PANČEVAČKU RAFINERIJU VEĆE OD 800 MILIONA EVRA Kompanija NIS investiraće dodatna sredstva za veću ekološku korist ULAGANJE U PANČEVAČKU RAFINERIJU VEĆE OD 800 MILIONA EVRA Kompanija NIS investiraće dodatna sredstva za veću ekološku korist
U modernizaciju Rafinerije nafte u Pančevu uloženo je više od 800 miliona evra i ona je sada jedna od najmodernijih u regionu, rekao je... ULAGANJE U PANČEVAČKU RAFINERIJU VEĆE OD 800 MILIONA EVRA Kompanija NIS investiraće dodatna sredstva za veću ekološku korist

U modernizaciju Rafinerije nafte u Pančevu uloženo je više od 800 miliona evra i ona je sada jedna od najmodernijih u regionu, rekao je prvi zamenik generalnog direktora NIS za preradu i promet Andrej Tučnin.

On je kazao da je nedavni početak rada postrojenja za duboku preradu u koje je uloženo više od 300 miliona evra, važan ne samo za Srbiju, već za ceo region, kao i da taj projekat donosi značajne poslovne i ekološke koristi.

„Konfiguracija rafinerije mora da bude takva da ona može da ima budućnost, a kada je reč o kompleksu u Pančevu, ona to sada ima. Samim tim je i energetska stabilnost Srbije u budućnosti obezbeđena ovom modernizacijom, a to je takođe veoma važno za budućnost građana ove zemlje“, rekao je Tučnin.

Prema njegovim rečima, u Rafineriji nafte Pančevo nakon početka rada novog postrojenja dobijaće se veće količine najkvalitetnijih goriva, kao i novi proizvod – naftni koks koji je do sada uvožen u Srbiju. Dodao je da NIS sada razmatra mogućnost dodatnog širenja prodajne mreže.

Foto: Tanjug

Tučnin je naveo da NIS planira dalji nastavak modernizacije Rafinerije i realizaciju projekata za unapređenje zaštite životne sredine, i da najpre sledi osavremenjivanje postrojenja katalitičkog krekinga (FČ).

„Emisije azot-dioksida i sumpor-dioksida su smanjene, naročito sumpora, i to za 98 odsto, a azota za deset odsto. To su ključne stvari kada je reč o ekološkom aspektu početka rada „Duboke prerade“”, rekao je Tučnin, prenosi Tanjug.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Biznis.rs newsletter

Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

Loading...