„Vrbanja-Šarić“ iz Sarajeva nosilac A+ bonitetne ocene

Korona kriza poljuljala građevinski sektor, ali nije usporila poslovanje građevinskih kompanija u BiH

BiznisFirme u fokusuInfrastrukturaPoslovanjePreduzetnikU fokusu

18.3.2021 15:56 Autor: Julijana Vincan 0

Korona kriza poljuljala građevinski sektor, ali nije usporila poslovanje građevinskih kompanija u BiH Korona kriza poljuljala građevinski sektor, ali nije usporila poslovanje građevinskih kompanija u BiH
Prošle godine u Bosni i Hercegovini završeno je 2.429 stanova, što je za 16,5 odsto manje u odnosu na 2019. godinu. S druge strane,... Korona kriza poljuljala građevinski sektor, ali nije usporila poslovanje građevinskih kompanija u BiH

Prošle godine u Bosni i Hercegovini završeno je 2.429 stanova, što je za 16,5 odsto manje u odnosu na 2019. godinu. S druge strane, na kraju četvrtog kvartala prošle godine bilo je 4.117 nezavršenih stanova, što predstavlja rast od 3,5 procenata u odnosu na isti period 2019. godine, pokazuju podaci Agencije za statistiku BiH.

Ipak, podaci bonitetne kuće CompanyWall pokazali su da privrednici regiona najviše veruju da će u narednom periodu uspeti da rade sa profitom ukoliko krenu da se bave građevinskim radovima. U Srbiji, Hrvatskoj, Crnoj Gori, Sloveniji i Bosni i Hercegovini, građevinska delatnost nalazi se među prvih pet po broju otvorenih firmi. Čini se da bi svi u građevinare i da ova oblast ipak odoleva negativnom uticaju korona krize na privredu. Da u ovom sektoru i te kako ima prostora za uspešno poslovanje, pokazuje pozitivno iskustvo društva sa ograničenom odgovornošću za izvođenje građevinskih radova, projektovanje i usluge „Vrbanja-Šarić“ iz Sarajeva.

„Poslujemo od 2008. godine na području cele BiH i naša primarna delatnost je visokogradnja, a radimo sve od temelja do krova (ključ u ruke). Sarađujemo sa kooperantima kada je reč o radovima koji se tiču vode, struje i plina. U poslovanju se služimo najsavremenijim mašinama i materijalima, što naši poslovni partneri prepoznaju, cene i vide kroz naše rezultate. Tokom korona krize se nismo susreli sa padom poslovanja, a naši radnici se pridržavaju svih propisanih epidemioloških mera“, izjavio je za Biznis.rs direktor firme, Kemal Šarić.

Arhitektura
Foto: Pixabay.com

Dodaje da se često prijavljuju na tendere, na kojima imaju izuzetno dobru prolaznost. U preduzeću „Vrbanja-Šarić“ trenutno je zaposleno oko 25 radnika, i kako napominje naš sagovornik, kontinuirano se radi na njihovom usavršavanju.

„Svim silama se trudimo da radimo što bolje, kako bismo se približili EU standardu. Ogromno iskustvo nam omogućava da učestvujemo u čitavom ciklusu određenog projekta i izgradnje poslovnih, uslužnih i stambenih objekata. Bilo da želite izgradnju novog objekta ili rekonstrukciju postojećeg, naš profesionalni tim, uz poštovanje ugovorenih obaveza i rokova, svojim kreativnim rešenjima, iskustvom i znanjem, pružiće vrhunsku uslugu u svim uslovima, a prema standardima i zahtevima investitora“, naglasio je Šarić.

Izgradnaj zgrade
Foto: Pixabay.com

Kako ističe, njihov najvažniji cilj i prioritet jesu zadovoljni klijenti, kojima zajedno sa velikim brojem kooperanata omogućavaju da na jednom mestu pronađu kompletnu uslugu za izvođenje građevinskih radova. O uspehu preduzeća „Vrbanja-Šarić“ svedoči i A+ bonitetna ocena, koja spada u najviše ocene kojima se može nagraditi poslovanje neke kompanije.

„A+ Sertifikat bonitetne izvrsnosti označava visoku sposobnost izvršenja finansijskih obaveza i nizak kreditni rizik. Firma koja je zaslužila ovu bonitetnu ocenu ne pokazuje nikakve znakove za rizično poslovanje u budućnosti. S takvom kompanijom ostala preduzeća mogu kvalitetno i uspešno da sarađuju, a uspešno poslovanje će se nastaviti i u budućnosti“, zaključuju u bonitetnoj kući CompanyWall.

Poslovni prihodi (EUR):
1.077.419 (2019)
Broj zaposlenih:
22 (2019)

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Biznis.rs newsletter

Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

Loading...