IT STRUČNJACI U BORBI PROTIV KORONE Pandemija postavila nove izazove elektronskim zdravstvenim sistemima

Hi-techLifestyle

1.4.2020 18:21 Autor: Ljiljana Begović 0

IT STRUČNJACI U BORBI PROTIV KORONE Pandemija postavila nove izazove elektronskim zdravstvenim sistemima IT STRUČNJACI U BORBI PROTIV KORONE Pandemija postavila nove izazove elektronskim zdravstvenim sistemima
Dok se medicinsko osoblje širom sveta suočava sa neviđenim izazovima  u borbi protiv korona virusa , sistemi elektronskih zdravstvenih kartona moraju takođe da se... IT STRUČNJACI U BORBI PROTIV KORONE Pandemija postavila nove izazove elektronskim zdravstvenim sistemima

Dok se medicinsko osoblje širom sveta suočava sa neviđenim izazovima  u borbi protiv korona virusa , sistemi elektronskih zdravstvenih kartona moraju takođe da se prilagođavaju novonastaloj situaciji što iziskuje angažovanje mnogo više ljudi i IT stručnjaka.

IT stručnjaci u mnogim zemljama koje su na vrhuncu epidemije korona virusa, takođe kao i medicinsko osoblje rade neprestano. Uglavnom se nalaze izvan bolnica, a lista mesta na kojima rade kreće se od šatora postavljenih na parkiralištima do univerzitetskih spavaonica, pa čak i konferencijskih sala.

„Nikada nismo imali međunarodnu krizu ovakvog obima od kad postoji SEK( sistem elektronskih zdravstvenih kartona) ,“ rekla je Dana Bensinger, medicinska sestra koja se bavi  informatikom  i izvršni je direktor u američkoj konsultantskoj firmi CTG. „Jednom kada se stvari smire, biće mnogo analiza uspešnosti naših sistema, koje su slabe tačke i kako da ih popravimo za budućnost.“

Uz porast potražnje za bolničkim kapacitetima, jedan od izazova sa kojim se suočavaju bolnički IT službenici je pronalaženje načina za brzo raspoređivanje sistema na druge lokacije za negu.

Sistemi elektronskih zdravstvenih kartona su pravljeni  tako da omoguće informacije o pacijentima koje će da budu lako dostupne lekarima i zdravstvenim radnicima kroz praksu i na različitim mestima, gde god da pacijent treba da bude lečen.

Zbog loših pravila i propisa koji su postojali kada su uspostavljeni sistemi elektronskih zdravstvenih kartona u poslednjoj deceniji, postoje problemi u saradnji između različitih sistema, i onemogućavaju lečenje pacijenta na drugim lokacijama, bez fizičkog prenosa kartona.

„Da biste efikasno koristili ove sisteme na naizmeničnim lokacijama, morate da napravite jedinice za odeljenje u softveru, proširite bežični internet, instalirate hardver, štampače i testirate da sve funkcioniše kako se očekuje , za tako nešto potrebna je vojska IT stručnjaka.“ zaključuje Dana Besinger.

Nema komentara. Budite prvi koji će ostaviti komentar.

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Biznis.rs newsletter

Prijavite se na biznis.rs newsletter i budite uvek u toku sa najnovijim finansijskim i ekonomskim temama značajnim za društveni razvoj.

Loading...